Innvista Otel`in hedefi Avrupalı turist

Innvista Hotels Belek'in Genel Müdürü Ülkay Atmaca

Last Updated on 4 Kasım 2017 by Turizm Günlüğü

Innvista Hotels olarak turizmdeki çalışmalarını sürdüren Innvista Hotels Belek’in Genel Müdürü Ülkay Atmaca, amaçlarının Avrupa’daki eski günlerine geri dönmek olduğunu belirtirken “Avrupa ve Kuzey Avrupa’daki sayıların arttırılması gerekiyor. Ortadoğu’dan da ciddi bir artış var. Bu pazarların iyi değerlendirilmesi gerekiyor” dedi.

Antalya’nın gözde turizm merkezi Belek’te yer alan Innvista Hotels Belek’in Genel Müdürü Ülkay Atmaca, turizm alanındaki gelişmeler hakkında bir değerlendirmede bulundu.

Turizm yazarı Halil Öncü’ye konuşan Atmaca’nın değerlendirmesi şu şekilde:

AMACIMIZ ESKİ GÜNLERİMİZE GERİ DÖNMEK

2017 yılında Rus sayısının beklenilenin üzerinde gerçekleştiğini ifade eden Atmaca, amaçlarının Avrupa’da eski günlerine dönmek olduğunu söyledi. Atmaca, “Avrupa’da çok ciddi bir düşüş vardı. Ortadoğu’dan çok ciddi bir artış var. Ukrayna pazarında bir artış var. Amacımız bu arada Avrupa’da eski günlerimize geri dönmek olacak. Çünkü Antalya’nın buna çok ihtiyacı var. Bu arada BDT pazarında artışımızı sürdürmemiz gerekiyor. Avrupa ve Kuzey Avrupa’daki sayıların arttırılması gerekiyor. Başta İsrail olmak üzere Ortadoğu’dan da ciddi bir artış var. Bu pazarların da iyi değerlendirilmesi gerekiyor” dedi.

“KIŞI İYİ DEĞERLENDİRİP 2018’İ İYİ GEÇİRECEĞİZ”

Otellerini kışın açık tutma adına büyük bir çaba sarf ettiklerini dile getiren Ülkay Atmaca, “Belek ve Kundu’daki otellerin açık olması nedeniyle bizde otelimizi açık tutma kararı verdik. Bununla ilgili başta Avrupa pazarı olmak üzere çalışmalarımız devam ediyor. Toplantı grupları, golf, futbol ve spor turizmi adına çalışmalarımız var. 2017 kışını keyifle geçirip, 2018 sezonuna hazırlanmak istiyoruz. Kışın tanıtım çalışmalarımız olacak. Almanya’da birkaç Rodshow’a çıktık. Yine bunlarla birlikte birkaç tanesine daha katılacağız. Rus pazarı, BDT pazarı ile ilgili hazırlıklarımız devam ediyor. Ortadoğu ile ilgili ciddi bir talep var. Onları da değerlendiriyoruz. 2018 planlamamızı yaptık, hem bölge, hem tesis olarak bütün fuarlara katılmayı hedefliyoruz. 2018 sezonunun iyi geçmesi için kışı iyi değerlendirip kurumsal, bölgesel ve şehir anlamında 2018’i en iyi şekilde geçirmek istiyoruz” dedi.

“GOLF ALANINDA CİDDİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR”

Bölgede Golfe olan ilginin artarak devam ettiğini de ifade eden Ülkay Artmaca, “Bölgemizde golf talebi çok yoğun. Bölgemiz Belek şu anda büyük turnuvalara ev sahipliği yapıyor. Golf çok ciddi ve önemli bir hale geldi. İlgi artarak devam ediyor. Golfe ilginin artıyor olması, daha iyi yolcunun, daha fazla golf severin ve daha çok medya temsilcisinin ilgi odağı haline gelmemizi sağlıyor. Golfe verilen desteğin artarak devam etmesi gerekiyor. Özellikle Belek ve Kundu’da başta golf ve futbol olmak üzere toplantılar ve seminerler konusunda ciddi çalışmalar var. Buda sonuçlarını verecektir diye düşünüyorum” diye konuştu.”