FEST’in Afrika Rotaları

Fest Travel Afrika’nın gizemli topraklarına unutulmaz bir keşif gezisi düzenliyor. Fest Travel’in rotalarında Gana, Togo, Benin, Fas, Victoria Şelalesi, Zimbabve, Kenya, Tanzanya gibi daha pek çok destinasyon bulunuyor.

Yeni yıl ile beraber gezi rotalarını belirlemeye başlayan Fest Travel, köle ticaretinden vudu büyüsüne, milyonlarca yıllık fosillerden tehlike altındaki türlere, nehir yolculuklarından safarilere, Mağrip mutfağından kabile lezzetlerine uzanan geniş bir kültüre sahip Afrika’yı keşfedecek.

İşte Fest Travel’ın Afrika’da gezilecek rotaları:

GANA-TOGO-BENİN (17 Şubat-1 Mart 2018)

Kolonyal ticaret kaleleri ve doğal güzellikleriyle farklı bir ritim yakalayacağınız Batı Afrika’nın “altın çocuğu” Gana; geleneksel köyleri, palmiyeli sahillerden yağmur ormanlarına ve savanlara uzanan peyzaj çeşitliliğiyle Atlantik kıyısındaki vahşi güzellik Togo; üç asır boyunca köle ticaretinin merkezi olan ve zengin tarihinin izlerini taşımaya devam eden Benin…

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Elmina ve Cape Coast Kaleleri, eski bir Alman kolonisi olan Ho, Batı Afrika’nın en yüksek şelalesi Vli, “vudu” büyüsünün doğum yeri Ouidah, Ashanti Krallığı’nın merkezi Kumasi, göl üzerine kurulu üç bin evle Ganvie ve nesli tükenmekte olan kutsal eski dünya maymunları gibi sayısız doğal ve kültürel güzellik. Afrika’nın henüz tanışılmamış yüzleriyle karşı karşıya gelmeye hazır olun!

BÜYÜLÜ FAS (10-17 Mart 2018)

Akdeniz’in kapısı Fas, antik kentlerden modern şehirlere, rengârenk pazar yerlerinden uçsuz bucaksız çöllere uzanan manzaralarıyla her zaman büyüleyici. Başkent Rabat, ülkenin en büyük ve en önemli liman kenti Kazablanka, sarayı ve camileri sayesinde “Fas’ın Versailles’ı” olarak anılan Meknes, hem Moritanya Berberi Krallığı’nın hem de Roma İmparatorluğu’nun izlerini 2 bin yıldır taşıyan Volubilis antik kenti gibi durakları olan bu gezide, Mağrip kültürünün ve mutfağının en güzel örnekleriyle tanışacak, Büyük Sahra’nın en ünlü kum tepelerinin yer aldığı Merzuga Çölü’nde doyumsuz manzaralar sunan gün batımına şahitlik edeceksiniz.

LÜKS ROVOS TRENİYLE VİCTORİA ŞELALESİ, GÜNEY AFRİKA VE ZİMBABVE (12-22 Mayıs 2018)

Dünyanın en lüks tren operatörlerinden Rovos, Afrika’daki rotalarıyla gezginlerine sonsuz savanları ve el değmemiş doğayı baştan sona kat etme fırsatı sunuyor. Türkiye’deki tek temsilcisinin FEST Travel olduğu Rovos’un trenleri lüks bir 5 yıldızlı otel odası gibi döşenmiş. Baharda Güney Afrika ve Zimbabve’yi keşfedeceğiniz rüya gibi tren yolculuğunda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki “Kükreyen Duman” Victoria Şelalesi’ni, Güney Afrika İnsansı Fosilleri Bölgesi’ni, Kap Yarımadası Ulusal Parkı’nı ziyaret edecek; Cape Town, Johannesburg ve Pretoria kentlerine uğrayacak, Ümit Burnu’nu ve Kalahari Çölü görecek, safarilerde gergedanlar, aslanlar ve Afrika penguenleriyle tanışacaksınız.

RUANDA-UGANDA GORİL SAFARİSİ (9-17 Haziran 2018)

Safari turizminin son dönemdeki yükselen yıldızları, goriller ve şempanzeler. Doğu Afrika’nın safari turizminin odağında yer alan bu hayvanlar ve doğal ortamları, Uganda ve Ruanda’ya yapılacak gezilerin vazgeçilmez durakları arasında yer alıyor. Ekvator kuşağında “Afrika’nın İsviçre’si”ni keşfedeceğiniz bu Ramazan Bayramı’na özel safari programında Bwindi, Volkan, Kraliçe Elizabeth ve Kibale ulusal parklarının nefes kesen vahşi yaşamına ve sakin göllerin nefes kesici manzaralarına hayran kalırken hayatını dağ gorillerine adayan Dian Fossey’nin, Uganda’nın kaderini değiştiren İdi Amin’in ve Ruanda Soykırımı’nın izlerini takip edeceksiniz.

KENYA-TANZANYA-ZANZİBAR SAFARİSİ (19-30 Ağustos 2018)

Afrika’daki bir diğer rotamız Kurban Bayramı tatiline özel Kenya-Tanzanya-Zanzibar olacak. Büyük Göç zamanında vahşi doğaya bir safari olan programda kıtanın en güzel doğal parklarına sahip Kenya, büyüleyici coğrafyası ve bozulmamış yerli köyleriyle Tanzanya, uzun sahilleri ve muhteşem doğasıyla Zanzibar; Ngorongoro Krateri, Taş Şehir, Serengeti ve Masai Mara ulusal parkları ve filmlere ev sahipliği yapmış muhteşem manzaraların oluşturduğu bir fonda hayvanlar âleminin en büyüklerini görme imkânı bulunuyor.