Jet2 Holidays, Türkiye’ye direkt uçuş başlatıyor!

Last Updated on 24 Kasım 2017 by Yaşar Çelik

Türkiye turizmi için 2018’de olumlu tahminler söz konusu. Yeni rotaların açılmasıyla beraber İngiliz tur şirketi Jet2 Holidays, Belfast’tan Antalya ve Dalaman’a direkt uçuş başlatacağını duyurdu.

Önümüzdeki yaz sezonundan itibaren başlanacak olan seferler Haziran-Temmuz arası dönemde haftada bir uçuş ile gerçekleşecek. Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’tan direkt uçuş yapılan destinasyon sayısı ise 23’e yükselecek.

Habertürk’te yer alan habere göre “Jet2 Holidays, 2018 yaz sezonu planlamalarına Belfast-Antalya uçuşunu dahil ettiğini daha önce duyurmuştu. Böylece Belfast’tan Türkiye’ye yapılan uçuş sayısı iki noktaya çıkmış olacak.”

TÜRKİYE REZERVASYONLARINDA ARTIŞ YAŞANDI

Jet2.com ve Jet2 Holiday CEO’su Steve Heapy’nin daha önce yapmış olduğu açıklamada Türkiye’ye yönelik rezervasyonlarda büyük artış yaşadıklarını kaydetmişti. Bu nedenle Türkiye programlarının sayısını arttırmışlardı.

İNGİLİZ TURİST SAYISI SON İKİ YILDIR DÜŞÜYOR

2016 yılından bu yana Türkiye turizmi için kara bir tablo hakim olurken yaşanan olumsuz gelişmeler turist ziyaretlerini de etkiledi. 2016’nın ilk 9 aylık döneminde İngiliz turist sayısı 1 milyon 481 bin olurken bu yıl ise 1 milyon 389 bin kişi ile gerileme yaşandığı görüldü.