Firuz Bağlıkaya: TÜRSAB Genel Kurulu 2-3 Aralık’ta yapılacak

TÜRSAB Genel Kurulu’nun 2-3 Aralık’ta yapılıp yapılamayacağına ilişkin tartışmalar sürerken Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, bir video mesaj yayınlayarak, “TÜRSAB genel kurulunun belirlenen tarihte yapılacağını ertelemenin söz konusu olmadığını” savundu.

Başaran Ulusoy yönetiminin Genel Kurul’u erteleme yetkisi olmadığını iddia eden Bağlıkaya mesajında “Bakanlık temsilcisi gözetiminde 26 Kasım 2017 tarihinde saat 10.30’da genel kurul açıldı ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığında, yasa gereği, genel kurulu 2-3 Aralık tarihlerine ertelenmesi yönünde karar alındı” dedi.

Firuz Bağlıkaya, yayınladığı video mesajda şunları söyledi:

“Kıymetli Yol Arkadaşlarım, değerli meslektaşlarım…

Mevcut TÜRSAB yönetimi hiçbir yetkisi olmadan, Genel Kurulumuzu ertelemeye yönelik girişimde bulundu ve sitesinde de bu kararı yayınlayarak manipülasyon yapma uğraşı içerisine girdi.

Bakanlık temsilcisi gözetiminde 26 Kasım 2017 tarihinde saat 10.30’da Genel Kurul açıldı ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığından yasa gereği Genel Kurulun 2 – 3 aralık tarihlerine ertelenmesi yönünde karar alındı.

Bugün ilçe seçim kurulu seçimlerin daha önce belirlendiği üzere 2-3 aralık tarihinde yapılması yönünde karar almış, Bakanlığımızda kongre hazirun listesini yine bugün sitesinde yayınlamış ve kongrenin ertelenmesi yönünde bir beyanda bulunmamıştır.

Yetkili kamu otoritesince aksi bir karar alınmadığı müddetçe Genel Kurul 2 – 3 Aralık tarihlerinde gerçekleşecektir. Seçim çalışmalarımız yola çıktığımız ilk günkü arzu ve istekle devam etmektedir.

Siz değerli meslektaşlarımın da aynı doğrultuda çalışmaya devam etmenizi, hepinizden rica ediyorum.

Değişimin gücüne inanın.

Genel Kurulumuzda bir arada olacağız ve değişimi birlikte gerçekleştireceğiz.”