İş Sanat’tan yeni yılda sanat şöleni

İş Sanat’ın gelenekselleşen ve izleyicilerin büyük ilgi gösterdiği Yeni Yıl Programı, müzik, edebiyat ve dansı bir araya getirerek Ocak ayında sanatseverlerle buluşacak.

Birbirinden ünlü isimler İş Sanat ile sevenleriyle bir araya gelecek. Yeni yıl büyük bir sanat coşkusuyla kutlanacak.

İşte İş Sanat’ın Yeni Yıl Programı:

– 2018’in ilk konserinde John Rigby yönetimindeki Johann Strauss Orkestrası, İngiliz tenor Nicky Spence ve soprano Corinne Cowling eşliğinde yılbaşı özel programıyla 4 Ocak Perşembe saat 20.30’da İş Sanat sahnesine konuk olacak. Etkinlikte birbirinden eğlenceli vals ve polkalara balo kostümleriyle göz kamaştıran Johann Strauss dansçıları eşlik edecek.

İspanyol kemancı Leticia Moreno

– Yeni Yıl Konseri’nin hemen ardından İş Sanat izleyicileri iki yıldız solistin buluşmasına tanıklık edecek. Günümüzün en büyük akordeon sanatçılarından Richard Galliano ve 2012 ECHO Yükselen Yıldız ödülünün de sahibi İspanyol kemancı Leticia Moreno, Zürih Oda Orkestrası eşliğinde sahne alacak. Bu müzik ziyafeti 9 Ocak Salı akşamı gerçekleşecek.

– İş Sanat’ın kapalı gişe oynayan ve çok sevilen çocuk oyunu Fantastik Hikâyeler Makinesi Ocak ayında bir kere daha sahnede. Can Yılmaz’ın yazdığı Serdar Biliş’in yönettiği oyunun eğlenceli müziklerini Çiğdem Erken, koreografisini Tuğçe Tuna hazırladı. 14 Ocak Pazar günü bir kere daha miniklerle buluşacak.

– Gülten Akın’ın şiirlerinden derlenen “Kestim Kara Saçlarımı” başlıklı dinleti, 22 Ocak Pazartesi akşamı İş Sanat’ta ilk kez sahnelenecek. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı “Kestim Kara Saçlarımı…” başlıklı dinletide şiirleri Tilbe Saran, Hümay Güldağ ve Aslı Yılmaz seslendirecek. Serdar Yalçın’ın müzik yönetmenliğini yaptığı, şiirle müziğin iç içe geçeceği dinletiye Seda Subaşı ve Ceren Gürkan kemanlarıyla, Deniz Yücel viyolasıyla, Şemsa İdil Ural da çellosuyla eşlik edecek.

– Türkiye’nin önde gelen klarnet virtüözlerinden Hüsnü Şenlendirici, 31 Ocak Çarşamba akşamı, yeni projesi Hüsn’ü Dream’in ilk konseri için İş Sanat sahnesine konuk olacak. Sanatçıya yakın dostu Halil Sezai ile birlikte piyanoda Adem Gülşen, basta Cahit Kutrafalı, gitarda Cenk Erdoğan ve davulda Volkan Öktem eşlik edecek.

– Keman ve arpın iki parlayan yıldızı Naz İrem Türkmen ve Güneş Hızlılar, 29 Ocak Pazartesi akşamı Millî Reasürans Konser Salonu’nda izleyici karşısına çıkacak.