Pegasus, Airbus ile anlaştı: 25 uçak yolda!

Pegasus

Last Updated on 29 Aralık 2017 by Turizm Günlüğü

Pegasus, Türk sivil havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük sipariş olan 75’i kesin, toplam 100 uçaklık Airbus siparişi kapsamında, 25 adetlik satın alım opsiyonunu A321neo tipi uçak için kullanma kararı aldı.

25 adet Airbus A321neo tipi uçak, 2022 yılında 5 adet, 2023 ve 2024 yıllarında ise 10’ar adet olmak üzere Pegasus filosuna katılacak.

Böylece 100 uçaklık Airbus siparişi kapsamında Pegasus tarafından kesin siparişi verilen A321neo sayısı 43’e ulaştı.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane

Türkiye dünya havacılık pazarındaki konumunu her geçen gün daha da güçlendirdiğini belirten Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane konuyla ilgili “Pegasus olarak bu dönüşümün önemli oyuncuları arasında yer alıyoruz. 2012 yılında verdiğimiz 12 milyar USD değerinde toplam 100 uçaklık Airbus siparişimiz, verildiği tarih itibarıyla Türk sivil havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük siparişti. Bu siparişin ilk uçaklarını 2016 yılı 3. çeyreğinde teslim almaya başladık. Şimdi ise aynı siparişin opsiyonlu 25 adet uçağını filomuza katmak üzere Airbus ile anlaşma sağladık. Filomuzu adım adım büyütmeye ve yeni uçaklarımızla beraber misafirlerimize daha konforlu bir uçuş deneyimi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Airbus Müşteri İlişkilerinden Sorumlu COO’su John Leahy

EN İYİ, EN VERİMLİ, EN KONFORLU

Airbus Müşteri İlişkilerinden Sorumlu COO’su John Leahy ise “Pegasus Hava Yolları’nın A321neo ACF ürününe verdiği sipariş, Airbus’ın orta segment pazarında en iyi, en verimli ve en konforlu çözümü sunduğunu kanıtlıyor. Kabin tasarımında son yenilikleri benzeri görülmemiş kapasite ve menzille sunan A321neo ACF, havayolunun yolcu deneyimini ve rekabetçi büyüme pazarında avantajını artırırken çevresel ayak izini de azaltacak” dedi.