Erciyes Kayak Merkezi kış turizmine damgasını vurdu!

Kayseri’nin yıldızı Erciyes Kayak Merkezi, hummalı çalışmalar neticesinde tüm sezon boyu yerli ve yabancı turistler açısından oldukça cazip bir kış turizm merkezi haline geldi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin 350 milyon avroluk yatırımla hayata geçirdiği kayak merkezi; dünyaca ünlü Avusturyalı şirketlerden danışmanlık hizmeti alınmasıyla Erciyes, kış turizminin vazgeçilmez adreslerinden biri oldu.

Türkiye’nin Alpleri konumunda olan Erciyes Dağı, ulaşım kolaylığı, pist uzunluğu ve uygun fiyat politikasıyla hem acemi hem de profesyonel kayakçılara kayak yapma fırsatı sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Erciyes AŞ ile profesyonel bir yönetim sistemine sahip kayak merkezi, hem kış turizmi hem kültür ve doğa turizmini bir arada yaşamak isteyen konuklarına birçok avantaj sunuyor.

Erciyes Kayak Merkezi’nde bulunan zincir otellerin konaklama tesisleri yaklaşık bin 500 kişi ağırlayabiliyor. Kayak merkezinin çevresinde yer alan sağlık merkezleri, kayak ve kiralama dükkanları, kafeteryalar, restoranlar, anne bakım odaları, çocuk oyun alanları, giyinme odaları, lavabo ve temizlik alanları, ibadethaneler ziyaretçilerin her türlü ihtiyacını karşılıyor.