Kemer’de futbol turizmi Oflaz ile gelişiyor

Son Güncelleme Tarihi

Kemer’de futbol turizmini geliştirmek adına hayata geçirilen Oflaz Futbol Kompleksi, çok sayıda futbol kulübü tarafından tercih edilen bir konuma geldi.

Oflaz Futbol Kompleksinin yeni misafir takımları; Kuşadası, Ceyhan, Feriköy, Turhal, Düzyurt, Bornova Yeşilova, Bağcılar oldu.

Oflaz Turizm Genel Direktörü Ozan Güven, Kemer’de futbol turizmini geliştirmek adına çalışmalar yaptıklarını belirtirken “Uzun süredir ciddi emek sarf ettik. Tesisimizi yoğun bir çalışma sonrasında hazır hale getirdik. Halen, 3. lig ve BAL ligi seviyelerinde takımlarımızı Kemer’de ağırlıyoruz. 15 Tatile kadar olan periyotta da yedi takım daha misafirimiz olacak. Bu takımların kamp programlarını, otel konaklamalarını, tesis hizmetlerini vermeye devam edeceğiz. Kemer için hayırlı olacağını umut ediyorum. Bu işi daha iyiye götürmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bölgede futbol turizminin daha da gelişmesi için özellikle kış aylarında otellerin açık olması istenirken bölgeye gelen takım yöneticilerinin otellerdeki bu hizmet koşullarına dikkat ettiği belirtildi.

Ozan Güven, futbol turizminde otellerin bu konumuna dikkat çekerek “Kemer Bölgesinde tek handikapımız futbol kompleksimize yakın olan oteller ile entegre olamamak. Bunun sebebi de otellerin kapalı olması. Uzun vadede gelecek dönemler için, umarım Kemer’deki oteller ile kış döneminde futbol turizmini daha da ileriye seviyelere çıkarmak adına çalışma şanımız olur” dedi.

Halil Öncü-KEMER