Ali Onaran TÜRSAB’a adaylığı söylentisine ne dedi?

TÜRSAB adaylığına ilişkin iddiaya yanıt veren Ali Onaran, “TÜRSAB başkanlığına ismimin aday olması hakikaten onur verici bir şey ama aday değilim” dedi.

Prontotour’un Gaziantep’de yaptığı Acenteler Buluşması’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, “TÜRSAB Başkan adaylığı” konusundaki soruya da yanıt verdi. “Aday olacağınız söylentisi var” sözlerine karşılık Onaran şunları söyledi:

“Böyle bir yakıştırma yapıldığı için gurur duyuyorum. TÜRSAB başkanlığına ismimin aday olması hakikaten onur verici bir şey. Ben Prontotour’un şu anda genel müdürüyüm. Bu da her gün ciddi bir şekilde şirketlerin başında olmayı gerektiriyor. TÜRSAB çok ciddi bir müessese. Bu nedenle ciddi bir ölçüde emeğinizi vermeniz gereken bir yer. Şu anda çok güçlü adaylar var ve hepsi arkadaşımız. Emin Çakmak olsun Firuz Bağlıkaya olsun öte yandan tekrar aday olmayacağım diyen Başaran Ulusoy olsun hepsi saygı değer isimler. Belki Başaran Ulusoy tekrar aday olur. İsmimi görmek hoş bir şey ancak direkt olarak bu politikanın içerisinde değilim.”

Paylaş
Önceki İçerikFairmont Quasar’a yeni Genel Müdür Yardımcısı
Sonraki İçerikOtelciler “Smart WorkShop Series” panelinde buluşacak
1974 yılında Eskişehir’de doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayıncılık bölümünü bitirdi. İş hayatına Supeonline’ın açtığı Türkiye’nin ilk haber sitesi olan SuperHaber'de başladı. Online yayıncılığa turizm alanında devam etti. Turist Rehberleri Birliği‘nin Basın ve Yayın Sorumlusu olarak 10 yıl çalıştıktan sonra şu anda serbest gazeteci olarak turizm yayıncılığına devam ediyor. Çeşitli dergilerde turizm alanında yazıları, araştırmaları ve röportajları yayınlanıyor. Kısa adı TUYED olan Turizm Gazetecileri ve Yazarları Derneği'nde de Yönetim Kurulu üyesi.