Pegasus filosunda yenilikler sürüyor

Pegasus
Pegasus Hava Yolları

Uçmanın herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus Hava Yolları, son bir ayda bünyesine iki adet Airbus A320neo tipi uçağı kattı.

2012 yılında toplam 100 uçak siparişi veren veren Pegasus Hava Yolları, bu kapsamda yeni uçaklarını birer birer filosuna katarken birçok uçağını da filodan çıkardı.

TR Fleet News Facebook sayfasında yer alan bilgilere göre, TC-NBN Airbus A320-251neo kuyruk tescilli uçağa “Bahar” TC-NBO Airbus A320-251neo kuyruk tesciliyle Pegasus filosuna dahil olan uçağa ise “Asya” adı verildi.

Teslim edilme süreci süren D-AXAA geçici tescill TC-NBP Airbus A320-251neo ile TC-NBR Airbus A320-251neo tipi uçaklarda bekleniyor.

Pegasus bünyesine yeni uçaklar katarken pek çok uçağını da filosundan çıkardı.

İşte filodan ayrılan uçaklar:

• TC-AAL Boeing 737-82R Nordwind Airlines’a VP-BSK
• TC-AAS Boeing 737-82R BlueAir’e YR-BMM
• TC-CCP Boeing 737-86J JetAirways VT-JTG
• TC-AZP Boeing 737-82R filodan çıktı.
• TC-AAJ Boeing 737-82R Blue Air YR-BMO
• TC-IZC Boeing 737-86J JetAirways

Pegasus’un CEO’su Mehmet T. Nane,  bünyelerine kattıkları Airbus neo tipi uçakları hakkında önceki açıklamaları şöyle:

“Airbus’a sipariş ettiğimiz A320 ve A321 serisinin “New Engine Option” yani NEO tipi yeni uçak siparişimiz, Pegasus’un tarihindeki yeni büyüme dönemine işaret ediyor. Yeni uçaklarımızla beraber misafirlerimize benzersiz bir uçuş deneyimi sunacağız, yeni uçaklarımızın artmasına paralel, tüm filomuzda konforlu ve ferah bir uçuşun kalite çıtasını belirleyeceğiz. Yeni uçaklarımız büyümemizi taşıyan itici güç olacak ve Pegasus’un da yeni yüzü olarak görev yapacaklar.

Filomuza ekleyeceğimiz yeni uçaklarımız, ülkemizin büyük potansiyelini ortaya çıkarmamızda, turizm ve ticaret sektörlerimizi desteklemekte bizlere itici güç olacak. Birlik içinde olan ülkemizin büyümesine destek olacaklar.”