Çocuklar için fantastik bir yolculuk: Prontokids Turları

Prontotour, çocuklar ve çocuklu aileler için özel rotaları içeren yeni markası ‘Prontokids’ ile farklı coğrafyaları keşfetmeye çağırıyor.

Küçük gezginler, ‘Prontokids’ turlarıyla dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinde, ünlü masal-çizgi roman kahramanları ve bilim kitaplarında dünyayı yeniden şekillendiren yüzlerle tanışma fırsatı bulacak.

Yurtdışı turlarda geliştirdiği konseptlerle seyahat trendlerini belirleyen Prontotour, ‘Prontokids’ ile çocukların bilime, sanata ve teknolojiye olan ilgilerini artırmayı hedefleyen turlar düzenliyor.

Tur rotasındaki çocuk eğlence merkezleri, müzeler, film platoları, çocuk dostu restoranlar ve daha pek çok keyifli rota ebeveynlerin de içindeki çocuğu ortaya çıkaracak.

Dünyada seyahat tutkunlarının uğrak noktalarından Londra, kadim tarihinin yanı sıra çocuklu aileler için de unutulmaz seyahat deneyimleri vaat ediyor.

Panoramik şehir turunda Knightsbridge, Hyde Park, Natural History Museum (Doğa Tarihi Müzesi), Thames Nehri, Buckingham Sarayı, Westminster Parlamento Binası, Big Ben, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, National Gallery (Ulusal Galeri) ve Picadilly Circus görülecek yerler arasında bulunuyor. Ünlü Natural History Museum’da (Doğa Tarihi Müzesi), botanik, etnoloji, mineraloji, paleontoloji ve zooloji bölümleri, Earth Galleries (Dünya Galerileri) ve Life Galleries (Yaşam Galerileri), Human Biology Gallery, gerçek boyuttaki mavi balina maketi, ses ve hareket özelliğine sahip dinozor maketleri görülebiliyor.

PARİS’DE PANORAMİK ŞEHİR TURU

Yetişkinler için sanatın ve romantizmin şehri olan Paris, müzeleri ve ünlü Disneyland ile çocukların da hayalini kurduğu şehirlerin başında geliyor.

‘Prontokids’ Paris panoramik şehir turunda Chaillot Sarayı, Trocadero Meydanı, Napolyon’un Mozolesi, Madeleine Kilisesi, Champs Elysees Caddesi, Opera Binası, Concorde Meydanı, Askeri Müze ve Fransız Parlamentosu görülecek yerler arasında.

Ayrıca matematik, fizik, astronomi, kimya, jeoloji ve biyoloji gibi bilimlerin görsel olarak işlendiği Palais De La Découverte (Bilim ve Keşifler Müzesi) de tur programı içinde yer alıyor.

DİSNEYLAND’A YOLCULUK

Hem çocuklara hem de büyüklere sınırsız eğlence imkanı sunan Disneyland’da ünlü çizgi film karakterleriyle tanışıp büyüleyici mekanlarda unutulmaz fotoğraflar çekme imkanı bulunuyor.

Çocuklar için hem eğitici hem öğretici Museum National d’Histoire Naturelle (Ulusal Doğa Tarihi Müzesi) ve Grande Galerie de l’Évolution (Büyük Evrim Galerisi)’da hem nesli tükenmiş hem de hala var olan binlerce hayvan çeşidi görülebiliyor.

Aynı merkezin içinde yer alan Galerie des Enfants (Çocuk Galerisi) çocuklar için tasarlanmış, görüp eğlenerek öğrenmelerini sağlayan bir galeri olarak dikkat çekiyor.

PARİS SOKAKLARINDA GÖRKEMLİ BİR TUR

Çocuk dostu bir restoran olan Hippopotamus’ta çocuklara özgü hazırlanmış menülerin yanı sıra yetişkinler de keyifle yemek yiyebiliyor. Yemek sonrası panoramik şehir turunun ikinci kısmı ışıltılı Paris sokakları, dünyaca ünlü Louvre Müzesi, görkemli Notre Dame Katedrali ve Eyfel Kulesiyle tamamlanıyor. Ayrıca ünlü mağazalardan alışveriş yapma fırsatı da bulunuyor.

Ünlü İngiliz yazar J.K. Rowling’in fantastik roman serisinden sinemaya uyarlanan Harry Potter filminin çekildiği yerler de çocukları büyüleyecek.

PRONTOKİDS İLE DAHA ÇOK YERİ GEZME FIRSATI

Dünyanın turizm merkezlerinden, sanat ve tarihin birbirini kucakladığı Barcelona, çocuklar ve yetişkinler için görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Barcelona panoramik şehir turuyla başlayan gezide; La Sagrada Familia Kilisesi, Endülüs Arenası, Kristof Kolomb Heykeli, Montjuic Tepesi, Kraliyet Sarayı, Olimpik Liman, İspanya & Katalonya Meydanı, La Rambla Caddesi görülecek önemli yerleri oluşturuyor.

Prontokids’te çocuklar için planlanan daha pek çok tur var. Amsterdam’da müzeler ve Efteling Tema Parkı, Almanya’da Masal Yolu, Kopenhag’ta müzeler ve Legoland, Roma’da müzeler ve Rainbow Magicland, Milano’da müzeler ve Gardaland ile Dubai Parks & Resort bunlardan sadece birkaçı…