Seyahat sektörüne damga vuracak yeni bir sistem geliyor!

Blockchain teknolojisiyle oluşturulan STR (Smart Travel Record) ile seyahatler artık tek bir kayıt üzerinden gerçekleştirilebilecek.

STR yani ‘Akıllı Seyahat Kaydı’, turizm sektöründe kısıtlı bir şekilde yapılan rezervasyon işlemlerini herhangi bir aracı, kurum veya kuruluş olmadan istenilen zamanda değiştirilmesine olanak sağlayacak.

Further Network adlı şirket tarafından geliştirilen ‘Akıllı Seyahat Kaydı’ sistemi; uçuş, otel ya da herhangi başka bir seyahat rezervasyonuna ait verileri dijital ortamda kaydını tutacak. Bu sistemi kullanan müşteriler böylelikle seyahatlerinin birden çok aşamasını tek bir kayıt üzerinden takip edebilecek.

‘Akıllı Seyahat Kaydı’ sisteminde ödemeler ise dijital para birimi olan ‘Aton’ kullanılarak gerçekleştirilebilecek. STR ile alınan biletler kişiden kişiye aktarılarak yolcuların sistem içerisinde aktif rol oynaması sağlanacak. Bu sayede, biletler için ikincil market oluşturulmasına da olanak tanınılmış olacak.

Diken.com`da yer alan haberde beş yıl içinde pazarın yüzde 2,5 payına sahip olmayı ve platform üzerinden 100 milyon bilet işlemini gerçekleştirmeyi hedefleyen Further Network, Mayıs 2016’da Erdem Üney, Kadir Özgür Oğuz, Gökhan Koç, Cem Ersözlü ve Eser Sevim tarafından kuruldu.