Turizm Karikatürleri Yarışması Sultanahmet’te sergilenecek

Son Güncelleme Tarihi

Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın yeni bir sergisi The And Otel’de açılıyor.

Toplam 41 karikatürün sergileneceği sergi 10 Şubat’tan 10 Nisan 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda ve Anatolia Turizm Akademisi tarafından düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın sergisi hakkında bilgi veren yarışma Koordinatörü Prof. Dr. Nazmi Kozak, Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın alanında dünyadaki tek yarışması olduğunu ve kalitesinin merkezi İsviçre’de bulunan Uluslararası Karikatür Dernekleri Konfederasyonu tarafından beş yıldız verilerek tescillendiğini söyledi.

Prof. Dr. Kozak, yarışmanın geleneksel olarak 2009 yılından bu yana her yıl düzenlendiğini ve yarışmada finale kalan eserlerden oluşan serginin her yıl ortalama farklı ortamda sergilendiğini belirtti.

Prof. Dr. Kozak, “Dünden bugüne tatiller” konulu 9. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na gelen eserlerin jüri değerlendirme sürecisinin devam ettiğini, yarışmada dereceye girenlere ödüllerinin Nisan ayı içerisinde İzmir’de, Four Points by Sheraton otelinde yapılacak bir törenle verileceğini sözlerine ekledi.