Üç perdelik TÜRSAB tiyatrosu ve Fetret Devri!

Son Güncelleme Tarihi

Deniz Tüfekçi, “Tekmili birden 3 perde TÜRSAB Tiyatrosu” başlıklı yazısında “TÜRSAB’ın bu son genel kurulunu kim kazanır bilemem. Ama, şunu biliyorum ki, yakında seçimi kaybeden adaylar, seçime hiç girmeyen bazı guruplar, kendi sürülerini oluşturacak, hepsi ayrı ayrı başkanlığın keyfini tadacaklar” dedi. 

Tursapnet’te yayınlanan “TÜRSAB TİYATROSU Tekmili birden 3 perde” başlıklı yazısında Deniz Tüfekçi, ilginç tespitlerde bulunuyor: “Görünen o ki, artık birlik filan yok, bir araya gelecek bir sürü dernek var. Hangisinin baş tacı edilip bakanlık nezdinde kabul göreceğine siyasi iktidar karar verecek. Dağıtılmış, hizaya getirilmiş, ayar verilmiş, kapı kulu edilmiş, dışarıda Türkiye’yi temsil kabiliyetine son verilmiş, Milli ve Türk özelliği kaybolmuş, en gözde olanın bakanlık binasının katlarından birinde 3-5 elemanı ile yer bulduğu, iktidara uyumlu ucube bir yapı… TÜRSAB’ın bu son genel kurulunu kim kazanır bilemem. Ama, şunu biliyorum ki, yakında seçimi kaybeden adaylar, seçime hiç girmeyen bazı guruplar, kendi sürülerini oluşturacak, hepsi ayrı ayrı başkanlığın keyfini tadacaklar.”

Deniz Tüfekçi’nin Tursapnet’te yayınlanan “Türsab tiyatrosu” başlıklı yazısı şöyle devam ediyor:

“BÖLÜM 1-

Aday adayları, başkanı, ikinci başkanı, çakması, ısrarlara dayanamayıp aday olanların diyaloğundan seçmeler;

Aday olacak kişi önce adam olsun!!!

Adamsan, aday ol…

Adam olacaksan aday ol, olmayacaksan olma…

Adama sorarlar , adaymısın diye..

Adaymısın, adammısın…

Adam olsan, aday olurdun…

Aday olmakla adam olunmuyor..

BÖLÜM 2-

En tepeden bir ses;

Neymiş, aynı kurumun başında ömrü billah duracakmış, yok öyle şey!!!

Yeni düzenleme yapacağız, bir kurumun başında kimse ömrü billah kalamayacak…

Bir alt kattan yükselen ses;

Ben şimdiye kadar 13 bakanla,4 Cumhurbaşkanıyla çalıştım, 5.siyle de Allah’ın izniyle çalışacağım.

BÖLÜM 3-

Türlerine göre seyahat acenta sürüleri ya da Fetret devri;

Bundan böyle Türk yok, Türkiye yok, tek yetkililik yok, mecburi üyelik yok,

Türsab olamaz, ama siz Tursab olabilirsiniz.

Bak, tur operatörleri olarak da bir araya gelebilirsiniz..

Dini bütün kardeşlerimizin bir araya gelip seyyah işleri yapmasında bir sakınca yok, bir araya gelmelerinden en çok biz memnun oluruz. Hac, umre, Müslüman ülkelerden gelen turistlere hizmet verme ayrıcalığı tabii ki size.

Görünen o ki, artık birlik filan yok, bir araya gelecek bir sürü dernek var. Hangisinin baş tacı edilip bakanlık nezdinde kabul göreceğine siyasi iktidar karar verecek.

Dağıtılmış, hizaya getirilmiş, ayar verilmiş, kapı kulu edilmiş, dışarıda Türkiye’yi temsil kabiliyetine son verilmiş, Milli ve Türk özelliği kaybolmuş, en gözde olanın bakanlık binasının

Katlarından birinde 3-5 elemanı ile yer bulduğu, iktidara uyumlu ucube bir yapı..

TÜRSAB’ın bu son genel kurulunu kim kazanır bilemem. Ama, şunu biliyorum ki, yakında seçimi kaybeden adaylar, seçime hiç girmeyen bazı guruplar, kendi sürülerini oluşturacak, hepsi ayrı ayrı başkanlığın keyfini tadacaklar.

Yaşasın Fetret devri, yaşasın başkanlar…

Arkası 25 Şubatta.”