Bu odada bir gece konaklamanın fiyatı kahvaltı hariç 22 bin dolar!

Four Seasons Hotel Moscow

Last Updated on 3 Mart 2018 by Yaşar Çelik

Moskova’nın en pahalı otelinin bir geceliği kahvaltı hariç 22 bin dolar olduğunu biliyor muydunuz? Ria Novosti haber ajansının emlak sayfası Ria Nedvijimost, dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Moskova’daki otellere ait en pahalı odaları araştırdı.

FOUR SEASON EN PAHALI ODAYA SAHİP 

İlk sırada, Kızıl Meydan’ın yanıbaşında bulunan meşhur Four Season otelinin ‘Pojarski’ isimli kral dairesi yer alıyor. Bu odada bir gece konaklamanın fiyatı 1 milyon 50 bin ruble + yüzde 18 KDV. Yani 22 bin dolar. (Kahvaltı hariç) 520 metrekarelik odada 3 yatak odası, 1 oturma odası ve 10 kişilik yemek alanı yer alıyor. Geniş terası ise Kremlin, Manej Meydanı ve Alexander Bahçesi manzaralı.

Banyoda derin bir küvet, duş, ayrı tuvalet, çift lavabo, telefon, TV ve sauna bulunuyor. Misafirler için özel bir banyo da var.

Üç yatak odasının ikisinde ‘king size’ yatak, diğerinde ise iki adet çift kişilik yatak bulunuyor. Oturma odasında ise şömine, mini ofis, bar, rahat bir kanepe ve 140 ekran TV yer alıyor.

SWISSOTEL İKİNCİ SIRADA

İkinci sırada Swissotel Krasnye Holmy’nin 19’uncu katında bulunan Penthouse yer alıyor. Odanın günlük fiyatı 390 bin ruble – 7 bin dolar. (KDV ve kahvaltı dahil)

272 metrekarelik odanın en can alıcı özelliği açık terası. Yaz partileri, iş kahvaltısı veya romantik bir akşam için uygun.

MARRIOT ROYAL ÜÇÜNCÜ SIRADA

Üçüncü sırada Marriot Royal Avrora otelinin 350 bin rublelik (6200 dolar) lüks odası yer alıyor. (KDV ve kahvaltı dahil değil.)

Bu odanın tasarımındaki ana tema – klasik müzik. Odadaki resimler, özel Tiffany tekniği kullanılarak yapılmış. 19. yüzyıldan beri bilinen eski bir vitray tekniği.

KEMPINSKI DÖRDÜNCÜ SIRADA

Dördüncü sırada Balçug Kempinski Moskova otelinin Kızıl Meydan manzaralı panoramik odası yer alıyor. Fiyatlar 250 bin rubleden başlıyor (2 odalı), 450 bin rubleye kadar çıkıyor (6 odalı).

Bu odanın tüm pencereleri panoramik olarak Kızıl Meydan, Kremlin ve Moskova nehrine açılıyor.

PARK HAYAT BEŞİNCİ SIRADA

Beşinci sırada yer alan Ararat Park Hayatt Moskova otelinin çift katlı Penthouse suitinde bir gece konaklamanın maliyeti KDV hariç 315 bin ruble (5600 dolar).

Kaynak: http://haberrus.com