Concorde “Turizmde Global Etik İlkelerine” imzasını attı

Concorde Hotels & Resorts, Turizmde Global Etik İlkeleri Bildirgesi’ni imzalayarak seçkin kurumlar arasındaki yerini aldı.

Concorde Hotels&Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Erkan Yağcı, “Gelecekte yapacağımız tüm çalışma ve faaliyetlerimizi Turizmde Global Etik İlkeler doğrultusunda devam ettireceğiz” dedi.

Bugüne kadar, 73 ülkeden 547 şirket ve derneğin imzacısı olduğu bildirge, dünya turizminin sorumlu ve sürdürülebilir gelişimini, belgede yer alan etik ilkelerin gerçekleştirilmesine bağlıyor.

Turizmin sağlam, sürdürülebilir ve etik bir temel üzerinde yükselmesi gerektiğine inandıklarını kaydeden Erkan Yağcı konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bu kapsamda Dünya Turizm Örgütü tarafından 1999 yılında ilan edilen ve sektörümüz için temel çerçeve oluşturan Turizmde Global Etik İlkeler Bildirgesini imzaladık. İmzacısı olduğumuz ilkelerin de işaret ettiği gibi hem sektörümüzün faydalarının en üst düzeye çıkarılması hem de çevre, kültürel miras ve toplumlar üzerindeki olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye’de ve Kıbrıs’ta bu ilkeler doğrultusunda faaliyet gösterecek ve Turizmde Global Etik İlkelerin takipçisi olacağız” diye konuştu.