18. Devlet Fotoğraf Yarışması başvuruları başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafınca düzenlenen 18. Devlet Fotoğraf Yarışması’nın başvuruları bu yıl ilk kez “e-devlet” sistemi üzerinden online başvuru olarak alınacak.

Türkiye’de fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını desteklemek, fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla her yıl gerçekleştirilen yarışmanın bu yıl ki toplam para ödülü 30 bin 500 lira olacak.

‘İnsan ve Yaşam’, ‘Tarihi Yapılar’ ile ‘Deneysel Çalışmalar’ kategorilerinin her birinden toplam üç fotoğrafın ayrı ayrı 6 bin lira ve başarı ödülü alacağı yarışmada, sergilemeye değer görülecek her bir kategorideki en fazla 25 fotoğrafa ise yine ayrı ayrı 500 lira ve katılım belgesi verilecek.

Sanatçıların, e-devlet şifresiyle “https://plastiksanat.kultur.gov.tr/”,  internet adresine yapacakları başvurular 24 Nisan ile 22 Haziran tarihleri arasında alınacak.

Bakanlık temsilcisi ile dört akademisyen ya da sanatçıdan oluşacak seçici kurulunun isimleri ise son başvuru tarihinden sonra Bakanlığın “www.kulturturizm.gov.tr”, “www.guzelsanatlar.gov.tr” ve “www.kulturportali.gov.tr” internet adreslerinden duyurulacak.