Michelin Yıldızlı dünyaca ünlü şef MSC Cruises’da

Ödüllü İspanyol Şef Ramon Freixa

MSC Cruises, Nisan 2018’den itibaren ödüllü İspanyol Şef Ramón Freixa ile çalışacağını duyurdu.

Şef Ramón Freixa, bu işbirliği sayesinde MSC Cruises gemilerinde İspanyol mutfağının modern ve yenilikçi lezzetlerini sunacak.

Konu hakkında konuşan MSC Cruises CEO’su Gianni Onorato, Şef Freixa’yı, her biri kendi mutfaklarında önde gelen global uzmanlar olarak seçilen, uluslararası şefler arasına ve restaurantlarımıza davet etmekten mutluluk duyduklarını belirterek “Alanında dünya çapında ünlenmiş uzmanlarla çalışmayı ve bizimle aynı temel değerleri taşıdığını düşündüğümüz lezzet sanatçıları ile yeni iş birliktelikleri de yapmayı hedefliyoruz. Şef Ramón Freixa, güçlü Akdeniz mirasımızı, yenilikçilik arzusu, mükemmellik taahhüdü ile yiyecek için olağanüstü tutkusunu bizlerle paylaşacak mükemmel bir ortağımızdır. Madrid’deki ünlü restaurantı için verilen iki Michelin Yıldızı ve üç Sol Repsol ile ödüllendirilmesinin yanı sıra, mutfak mükemmelliği konusunda en iyi şef ve en iyi restaurant olarak da ödüller kazandı. Madrid’de iki restaurantı ile bir diğeri Kolombiya’da restaurantı olan İspanyol Ünlü Masterchef’i Freixa, alanında dört kitabın yazarı ve uluslararası çekiciliğe sahip bir şeftir” dedi.

“AKDENİZ TUTKUMUZU TARİFLERE YANSITACAĞIM”

Bu değerli işbirliğini yorumlayan Ramón Freixa da “Benim mutfak anlayışım üç öğeye dayanır: Gerçek lezzeti, güzel bir görünüm ve renkleri yakalamak adına, yemeği hazırlayış tekniğimi, içimden gelen hissiyatla harmanlayıp, sihri arayışım ile ortaya çıkarırım… Mutfak ve lezzet anlayışımı MSC Cruises için özel oluşturduğum tariflerde, Akdeniz’e olan tutkumuzun bir parçası olarak yansıtacağım” açıklamasında bulundu.

ŞEF FREİXA’DAN ÖZEL SPESİYALLER

Şef Ramon Freixa’nın MSC Cruises misafirleri için özel olarak hazırlayacağı Kraliyet Ördeği, kaz ciğeri ve soğanlar eşliğinde, seyahatin elegant ve seçkin bir gecesinde sunulacağı ifade edildi. Ayrıca gemi içinde gemi olarak adlandırılan ve MSC Cruises gemilerinde lüks segment seyahat olarak bilinen MSC Yacht Club konsepti kapsamında da, Ramon Freixa’nın spesiyalitesi olan İber usulu sote sebzelerle servis edilen domuz etli bir yemeğin de menüde yerini alacak.

DİĞER ŞEFLERE DÜZENLİ EĞİTİM

Şef Ramon Freixa’nın, MSC Cruises gemilerinde hizmet veren şeflere de düzenli olarak eğitimler vereceği ve mevcut yemek kalite standartlarının arttırılması, sunumun zenginleştirilmesi konularında iş geliştirmesi hizmetinde de görev alacağı belirtildi.

DÜNYA GURMELERİNE GASTRONOMİ GEZİSİ

MSC Cruises ayrıca, dünyanın en iyi gurme seyahati deneyimini yaşatmak adına, dünya çapındaki gurmeler için de bir gastronomi gezisi başlatma konusunda çalışmalara başladığını duyurdu. Gemilerde yer alacak İspanyol mutfağının modern ve yenilikçi lezzetleri yanı sıra, özellikle noel ve yeni yıl menüleri için de özel tasarlanmış yemekler menülere ilave edilecek.