Başaran Ulusoy’dan Firuz Bağlıkaya’ya yanıt ve TÜRSAB iddiaları…

Last Updated on 23 Mart 2018 by Yaşar Çelik

Başaran Ulusoy, TÜRSAB’ın ve şirketlerinin borçlarına ve gelen hacizlere ilişkin  iddialara yanıt verdi: “Birliğin borcu yoktur, şirketlerin borcu ise 100 milyon TL’dir.” 

TÜRSAB seçiminin ardından turizm basınının karşısına ilk kez çıkan eski Başkan Başaran Ulusoy, Başaran Turizm ofisinde bir basın toplantısı yaparak yeni yönetim ve yeni Başkan Firuz Bağlıkaya hakkında iddialarda bulundu. TÜRSAB’a seçim sonrası gelen hacizlerle ilgili yeni yönetimin ‘ödemeyeceğiz’ dediğini öne süren Ulusoy, “Böyle derseniz herkes haciz gönderir. Bana, hiçbir personelin tazminatını ödemeden çıkarmayacağım diye söz vermesine rağmen 25 kişiyi tazminatsız işten çıkardı” iddiasında bulundu.

TÜRSAB’ta bütün personelin tedirgin olduğunu savunan Başaran Ulusoy, “Borç için bir gün 400, bir gün 600 milyon TL diyorlar. Seçim vaatlerini de böyle unutursa acırım kendisine. Birliğin borcu yoktur, şirketlerin borcu ise müze biletlerini düşersen 100 milyon TL’dir” dedi.

Her gün TÜRSAB’da bir olay olduğunu öne süren Başaran Ulusoy, yeni Yönetim Kurulu üyelerinin de birbirleriyle kavga ettiklerini iddia etti.

Firuz Bağlıkaya’ya “Artık beni rahat bırakın” diyen Ulusoy, “Çağırın beni yol göstereyim, abilik yapayım, daha ne istiyorsunuz? Benden yardım istesin 6 ay içinde borçları öder. Telefona çıkmazsan, bir gün ödeyeceğim deyip ertesi gün inkar edersen insanlar haklı olarak size haciz gönderir” yorumunu yaptı.

MÜZE BİLETLERİ

TÜRSAB binasındaki bir odada kapı kırılarak müze biletleri bulunduğu iddiasına karşı da Ulusoy, müze biletlerinin envanterde kayıtlı olduğunu savunarak şunları kaydetti: “Oradan sorumlu bayan izinliymiş, bir gün daha bekleseler döndüğünde o kapı açılacaktı.”

FOÇA’YA YERLEŞECEĞİM

Bundan sonrası için Foça’ya yerleşeceğini ifade eden Ulusoy, “Kemal Anadol’un arsasının yanında bir arsa var, orayı alıp Foça’da yaşayacağım” diye konuştu.