Dünyanın en etkili turizm etkinliğinden biri: Uzakrota

Last Updated on 27 Mart 2018 by Yaşar Çelik

Her yıl seyahat endüstrisi profesyonelleri ve meraklıları için dünyanın dört bir yanında binlerce etkinlik gerçekleşiyor. Hollanda merkezli otel rezervasyon sitesi Bidroom da dünyanın en etkili turizm etkinliklerini sıraladı.

Bidroom ekibinin Blogroom için oluşturduğu listede Uzakrota Travel Summit, dünyanın en etkili turizm etkinliklerinden biri seçildi.

2010 yılında açılan ve 2014 yılı itibariyle sektörel etkinlikler oluşturmaya başlayan Uzakrota’nın Bidroom tarafından böyle bir ödüle layık görülmesinin kendilerini çok mtlu ettiğini ifade eden Uzakrota Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Erdoğan, “Ben ve ekibim bu ödülün verdiği güç ile birlikte İstanbul’u merkez alarak 2,5-3 saat uçuş mesafesindeki tüm ülkelerde Uzakrota zirvelerini gerçekleştirmeyi ve bölgenin en büyük turizm zirvesi olmayı planlıyoruz. Bizi bu ödüle layık gören tüm Bidroom ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

İşte Bidroom ekibinin sıraladığı dünyanın en etkili turizm etkinlikleri:

Amerika’nın dünyaca ünlü turizm konferansı Phocuswrigt, yine Amerika’dan Skift, Milano BIT Milan ve Polonyalı I Meet Hotel, İngiltere’nin en büyük turizm fuarı WTM London, turizm sektörünün en büyük buluşması ITB Berlin, 150’den fazla ülkeden katılım gösterilen FITUR Madrid, Kuzey Avrupa’nın en etkili fuarlarından MATKA Nordik Seyahat Fuarı, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olarak gösterilen EMITT ve her yıl katılımcı sayısını ikiye katlayan ve bu yıl 30 Kasım’da Hilton Convention Center’da 2 bin 500 kişiyi buluşturacak Uzakrota Travel Summit.