Kumarhaneler Kralı’nın oteli satışta

Medyada Kumarhaneler Kralı olarak tanınan Ömer Lütfi Topal’ın kızı Elif Topal’ın işlettiği Jasmine Court Otel’in Türk tarafınca satın alınmasına karar verildi.

Geçen yıl 28 Kasım’da yapılan toplantıda KKTC tarafından satın alınması yönünde karar veren Taşınmaz Mal Komisyonu (TMK), otel ve çevresindeki arsa için 1974 öncesi değeri olarak 22 milyon 769 bin 940 (127 milyon TL) sterlin ödenmesini kararlaştırdı.

Sözcü’de yer alan habere göre TMK tarafından verilen 1980’lerin en lüks oteli olan Jasmine Court Otel’in Türk tarafınca satın alınması kararıyla ilgili konuşan Elif Topal’ın avukatlarından Ergin Ulunay, sürecin çok uzun sürdüğünü belirterek “Otelin Türkleşmesinin çok önemli olduğunu” söyledi.

TMK’nın kararının da önemli olduğunu ifade eden Ulunay, Elif Topal’ın satın alma sürecini yakından takip ettiğini ve otelin yeniden eski günlerine kavuşması için projeler üzerinde çalıştığını açıkladı.

ADA’NIN EN BÜYÜK KUMARHANESİ

1974’ten önce bungalov tarzı evlerden oluşan Jasmine Court Otel, Girne’nin en popüler sahilinde yer alıyor. 1980’li yıllarda dönemin en popüler beş yıldızlı oteli haline gelen otel, Asil Nadir’in ardından Ömer Lütfü Topal satın alarak Ada’nın en büyük kumarhanesini açmıştı.