TUI, o oteli artık tek başına işletecek

Seno Resort’un tüm hisselerini satın alan TUI, 30 milyon euro yatırım yaparak tesisi TUI Sensimar konseptiyle işletmeyi planlıyor.

TUI Group, Sarıgerme’de bulunan Seno Resort adlı tatil köyünün yüzde 50 ortağı iken tüm hisseleri satın alarak tesisin tek başına sahibi oldu.

TUI Hotels&Resorts Türkiye Yönetim Direktörü Ali Aydın, 2018-2019 kış sezonunda 136 ek odayla tesisin kapasitesini arttıracaklarını kaydetti. Aydın, Seno Resort’un 2019 turizm sezonuna grubun üst segment konseptlerinden olan TUI Sensimar konseptiyle çalışacağını belirtti.

30 MİLYON EURO HARCAYACAK

Seno Resort’un tamamının satın alınmasına ilişkin bir basın duyurusu yapan Ali Aydın, TUI Group’un Seno Resort için planladığı yatırımın toplam maliyetinin 30 Milyon Euro’nun üzerinde olduğunu bildirdi. Aydın şunları kaydetti:

“TUI Hotels&Resorts Türkiye Grup şirketlerinden Turcotel Turizm A.Ş.’nin %50 hissedarı olduğu German Tur Turizm A.Ş.’nin %50 oranındaki diğer tüm hisseleri grubumuz tarafından satın alınmıştır. Ülkemizde bulunan muhteşem turizm bölgelerinden bir tanesi olan Muğla /Sarıgerme’de bulunan Seno Resort adlı tesisin üst hakkı sahibi olan German Tur Turizm A.Ş., bu hisse devirleri sonucunda bir TUI Group şirketi haline gelmiştir.

TUI TÜRK TURİZMİNE GÜVENİYOR

Grubumuz 2018-2019 Kış sezonunda tesiste ek yatırımlar yapmayı planlamaktadır. Yapılacak 136 ek odayla otelin kapasitesi mevcut kapasitenin iki katına çıkarılacaktır. Tesis, yapılacak yatırımlar sonrasında 2019 Yaz sezonunda grubumuz üst segment konseptlerinden olan ve yetişkin çiftlere hizmet veren TUI Sensimar konseptiyle işletilecektir. Gerçekleşen hisse devrinin ve planlanan ek yatırımların TUI Group’un ülkemize olan güvenini yansıtması, ülkemize turizm sektörü ve ek istihdam sağlanması açısından büyük fayda sağlayacak olması sebebiyle oldukça mutluyuz. Grubumuz, dünyanın bilinen en büyük turizm şirketi olarak ülkemizin turizm sektörüne her açıdan katkıda bulunmaya devam edecektir.”