Tüm seyahat ihtiyaçlarını karşılayan Tripoki açıldı

Tripoki Kurucusu Ilgaz Bağlıkaya, yeni online seyahat platformu Tripoki'yi Feriye Palace'da gerçekleştirilen basın toplantısında anlattı.

Son Güncelleme Tarihi

Seyahati bütünüyle ele alan ve kullanıcılara planlama aşamasında kolaylık sağlayan Tripoki, Türkiye’nin yeni online seyahat platformu olarak hizmete girdi.

Otel, uçak, araç kiralama, tur, transfer gibi tüm ihtiyaçların tek bir noktadan ve sepet özelliği sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde karşılayan Tripoki, kullanıcılarına gidecekleri destinasyonlardaki konser, spor müsabakası, festival gibi etkinlikleri görme, inceleme ve biletlerini alma imkanı da sunuyor.

Kullanıcılarına 360 derece seyahat planlamalarını tek bir noktadan hızlı ve kolayca yapma imkanı sunan Tripoki, 17 Nisan’da Feriye Palace’da düzenlenen bir basın toplantısıyla açıldığını duyurdu.

Seyahat sektörüne ilkleri getirmede öncü bir platform olan Tripoki, güçlü adımlarla ilerleyerek kullanıcılarının tüm seyahat ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

TÜM İHTİYAÇLAR SEPET’LE BİR YERDE

Yeni bir online seyahat platformu olan Tripoki’de yer alan ‘sepet’ özelliği kullanıcılara, farklı sitelere yönlendirilmeden ulaşım, konaklama, transfer ihtiyaçlarını tek bir yerde toplayarak tek seferde satın alabilme ve aynı zamanda yine bir ilk olarak tüm kredi kartı sahiplerine 9’a kadar dilediği sayıda taksit ve dünyanın dört bir ucundan farklı etkinliklere bilet ve etkinlik paketi alma imkanı sunuyor.

“SEYAHAT PLANLAMALARINI DAHA KOLAY HALE GETİRİYORUZ”

Seyahatin sadece ulaşım ve konaklamadan ibaret olmadığını, seyahat edilen yerde gidilen bir etkinlikle, yaşanılan bir deneyimle anlam bulduğunu bilerek deneyime odaklandıklarını belirten Tripoki Kurucusu Ilgaz Bağlıkaya, “Tripoki, kullanıcılarına tüm seyahat planlamalarını tek bir noktadan hızlı ve kolayca yapma imkanı sunuyor. Tüm seyahat ihtiyaçlarınızın yanında, gideceğiniz destinasyondaki etkinlikleri de görme, inceleme ve biletlerini alma şansına da sahip oluyorsunuz. Ayrıca insanların seyahatlerini planlarken çok fazla zaman harcadığını ve seyahat planlamasının stresli bir süreç olduğunu biliyoruz. Her ürün alımında yaşanan uzun form doldurmalar, farklı sitelere yönlendirmeler insanların zorlandığı ve yorucu olan kısımlar. Sepet özelliğimiz ile biz buna bir son veriyoruz” dedi.

Tripoki Kurucusu Ilgaz Bağlıkaya

1 MİLYONUN ÜZERİNDE ÜRÜN, 10 BİN DESTİNASYON VE 450 BİN OTEL

Tripoki olarak nasıl ortaya çıktıklarını da anlatan Ilgaz Bağlıkaya, siteyi kurmalarında iki nedenin etkili olduğunu şöyle aktardı:

“Dijitalin turizmde büyüyen bir trend olması bizi bu siteyi kurma yönündeki birinci amacımız oldu. Yani online büyürse kullanıcı sayısını da büyüyor. İkincisi ise insanların, şimdiden sonra gelecek olan ‘deneyim’ ihtiyacına yönelik hizmet etmek diyebilirim. Bir yere gittiğinizde oranın bize ne kattığı, ne yaşattığı hakkında deneyim sunmak için kurulduk. Yani gittiğiniz yerlerde yaşamanız gereken şeyleri önünüze sunuyoruz.”

Online seyahat platformunun teknik kısmından da bahseden Bağlıkaya, seyahat ile keyif kısmını birleştirdikleri bir kısmın olduğunu ve bununla sadece bilet satışı değil gidilecek yerlerdeki etkinlikler hakkında da haber vereceklerini söyleyerek “Sayfamızda 1 milyonun üzerinde ürün, 10 bin destinasyon ve 450 bin otel var. Öte yandan sepet uygulamamız ile kullanıcılarımız seyahatlerini tasarlarken kendilerine uygun seçenekleri karşılaştırılabilmesi için önemli bir fırsat sunuyoruz. Bu heyecan verici ve yeni bir şey” dedi.

İLK ÖNCE TÜRKİYE

İlk iki sene için sadece Türkiye’yi hedeflediklerinden de söz eden Bağlıkaya, “Türkiye’de tecrübe kazandıktan iki sene sonra global mecraya açılmayı hedefliyoruz. Yavaş yavaş marketing sürecimizi başlatacağız. Bizi bilboardlarda, afişlerde, televizyonlarda ve pek çok mecrada göreceksiniz. Türkiye’de kurulmuş yeni bir iş; Tripoki A.Ş. markasıyız. Sayfa açıldığı için özel marketing, call center derken 50’ye yakın bir ekibimiz oldu. Ayrıca etkinlik sunabilmek için büyük tedarikçilerle çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

“BİZİ DİĞERLERİNDEN FARKLI KILAN 3 ÖZELLİĞİMİZ VAR”

Basın toplantısının sonunda “Kendinizi diğer platformlardan öne çıkaran özellikleriniz neler?” sorusunu “Bizi diğerlerinden öne çıkaran üç özellik var. Bir şeyde uzmanız diğerinde değiliz diye bir uygulamamız yok. Derin bir bilgi ağımız var. İkincisi sepet özelliğimizle insanların ihtiyaçlarını her yönüyle kolaylaştırmak ve üçüncüsü etkinlikler konusunda kullanıcılara içerik sunmamız” olarak yanıtlayan Ilgaz Bağlıkaya, mobil uygulamalarının olmayışını da şöyle aktardı:

“Mobil uygulamamız yok çünkü biz yeni doğan bir markayız bundan dolayı insanlara bizi indirin demek mantıklı ve cazip bir seçenek değil ama belki 2. sezondan itibaren bu özelliğe geçebiliriz. Türkiye’de etkinliklerin referansı olmak istiyoruz. Etkinliklerin olduğu yere gidip bunun temsilcisi olmak istediğimizi söylüyoruz. Ana kaynaktan fiyat aldığımız için indirim ya da kara borsa gibi güvenilir olmayan bir şey yok.”

HEDEF: 3 MİLYON ZİYARETÇİ

Turizm sektörünün içinden gelen uzman bir ekiple yola çıktıklarını ve Tripoki’nin ilk yılında 2,5 ila 3 milyon ziyaretçi hedeflediklerini belirten Ilgaz Bağlıkaya, Tripoki’nin gelecek hedeflerinden de şöyle bahsetti:

“Deneyim turizmi denince akla ilk gelen, güvenilir bir marka olmayı hedefliyoruz. Ayrıca önümüzdeki dönemde global pazara açılmayı ve uluslararası seyahat platformları arasında önemli bir yere sahip olarak, Türkiye’nin geniş deneyim seçeneklerini uluslararası mecralarda tanıtmak istiyoruz” dedi.