İstanbul Rumeli Üniversitesi’nde 3. yaş heyecanı

Almanya, otel ve gastronomi sektörü için de Türkiye’den eleman alacak
Almanya, otel ve gastronomi sektörü için de Türkiye’den eleman alacak

Öğrenirken, eğlenen ve uygulayan bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan İstanbul Rumeli Üniversitesi, üçüncü yılını 70’in üzerinde Akademik Seminer ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı 13 kulüp kapsamında gerçekleştirdiği 40’a yakın etkinlik ile kutladı.

İstanbul Rumeli Üniversitesi, iki enstitü, üç fakülte, bir yüksekokul ve iki meslek yüksekokuluna bağlı toplam 35 farklı bölüm/program ile yüksek lisans, lisans ve önlisans eğitimlerinin yanı sıra 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yeni açılacak enstitü, fakülte ve bölümler ile akademik faaliyetlerini sürdürmeyi planlıyor.

23 Nisan 2015 tarihinde kurulan üniversite, gerçekleştirdiği birçok proje ile ilklere imzasını attı. İstanbul Rumeli Üniversitesi Kamp, Doğa ve Gezi Kulübü ile Klasik Araçlar ve Hobi Kulübü öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda üniversitenin üçüncü yılına özel gezi düzenleyerek Ankara Anıtkabir ziyaretinde bulundu.

ÇOCUKLAR İÇİN FIRSAT EŞİTLİĞİ: KODLAMA EĞİTİMİ

İstanbul Rumeli Üniversitesi, İstanbul Halkalı’da Özcan Kınalı tarafından çocuklarda fırsat eşitliği yaratmak üzere başlattığı kodlama eğitimine tam destek verdi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında İstanbul Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve İyilik Kulübü öğrencileri tarafından desteklenen eğitimler, Mehmet Balcı Yerleşkesinde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinliği ile son buldu. Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen atölye eğitimleri ile çocuklar gün boyunca eğlenceli saatler geçirdi. İstanbul Rumeli Üniversitesi, çocuklar ve gençler için yapılacak her güzel projeye gönülden destek vereceğini bildirdi.

ÇEVRECİ FAALİYETLERİNE UYGUN YERLEŞKE

Üniversitenin; 200 bin m²’lik arsa üzerine inşa edilmiş olan Fikriye Balcı Ana Yerleşkesi mimari projesinin amacı doğayla uyumlu, kendi kendine yetebilen, sürdürülebilir enerji tüketimini destekleyen, modern ve çevreci eğitim-öğretim faaliyetlerine uygun yerleşke olarak öğrencilere ve kamuya hizmet etmek.