THY’de flaş gelişme!

Türk Hava Yolları’nda gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul sonrası flaş bir gelişme yaşandı. THY Yönetim Kurulu’ndan iki isim istifa etti!

THY’nin yıllık Olağan Genel Kurulu’nda gündeme gelmeyen ancak genel kurul sonrası flaş bir gelişme meydana geldi. THY Yönetim Kurulu’nda yer alan Arzu Akalın ile İsmail Gerçek istifa etti.

İstifa eden Arzu Akalın’ın yerine Fatmanur Altun’un İsmail Gerçek’in yerine de Mithat Görkem Aksoy’un getirilmesine karar verildiği ve bu isimlerin ilk Genel Kurul toplantısında onaya sunulacağı belirtildi.

Airporthaber.com’un haberine göre THY konuya ilişkin olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na şu açıklamayı gönderdi:

“Sayın Arzu Akalın’ın 04.05.2018 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa etmesi sebebiyle, münhal bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine; Ana Sözleşmenin 10. Maddesi gereğince ilk Genel Kurul toplantısında onaya sunulmak üzere, Sayın Fatmanur Altun’un atanmasına karar verilmiştir.

Sayın İsmail Gerçek’in 04.05.2018 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa etmesi sebebiyle, münhal bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine; Ana Sözleşmenin 10. Maddesi gereğince ilk Genel Kurul toplantısında onaya sunulmak üzere, Sayın Mithat Görkem Aksoy’un atanmasına karar verilmiştir.

Ortaklığımız Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı olarak görev yapan Sayın Arzu Akalın’ın ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapan Sayın İsmail Gerçek’in istifaları nedeni ile Sayın Fatmanur Altun’un Sermaye Piyasası Kurulu Bağımsızlık oluruna tabi olmak üzere, Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı olarak, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mithat Görkem Aksoy’un ise Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi olarak atanmalarına karar verilmiştir.”