Türkiye’nin tek çocuk oteli Kingdom açıldı

The Land of Legends

Last Updated on 9 Mayıs 2018 by Yaşar Çelik

Türkiye’nin eğlence ve yaşam destinasyonu olarak öne çıkan The Land Of Legends, bu sezon yeni üniteler için yapılan 500 milyon TL’lik ek yatırımla toplamda 2 milyar TL yatırım değerini aştı.

100’ün üzerinde aktiviteye olanak sunan The Land of Legends, Türkiye’nin tek çocuk oteli olan Kingdom ile çocuklu ailelere efsanevi anılar biriktirmeye davet ediyor.

Çocukların “gelmesi kolay, gitmesi zor” dediği, Türkiye’nin çocuklara özel ilk oteli Kingdom’da masallardan ilham alınarak tasarlanan misafir odaları ve süitler yer alıyor. Türkiye’nin bugüne kadar yapılmış, çocuklara ait en büyük kulübü; tüm yaştan çocuklara oyunlar ve aktiviteler ile hizmet veriyor.

EK YATIRIMLARLA 2 MİLYAR TL DEĞERİNİ AŞTI

Açıldığı 2016 yılından bu yana misafirlerine büyülü bir dünya sunan The Land Of Legends, yeni sezonu yeni üniteleri ile karşıladı. Geçtiğimiz yıl Dünya Su Parkları Birliği tarafından uluslararası alanda en iyi su parkı projesi seçilip “Leading Edge” ödülüne layık görülen The Land Of Legends, bu sezon yeni üniteler için yapılan 500 milyon TL’lik ek yatırımla toplamda 2 milyar TL yatırım değerini aşarken, 100’ün üzerinde aktiviteye olanak sunuyor.

GÜNDE 15 BİN KİŞİNİN ZİYARET ETMESİ BEKLENİYOR

Geçen sezon boyunca her gün ortalama 7 bin kişinin giriş yaptığı The Land of Legends’a, bu sezon yeni yatırımla birlikte günlük ortalama 15 binin üzerinde kişinin giriş yapması bekleniyor.

The Land of Legends Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince

GELECEK YILLARDA KATLANARAK BÜYÜYECEKLER

The Land of Legends’ın Türkiye için çok önemli bir yatırım olduğunu söyleyen The Land of Legends Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, “The Land of Legends, bölgemizde örneği olmayan bir proje olması açısından ülke turizmine büyük bir katma değer sağlıyor. Deniz, kum ve güneş üçgeninin dışında Türkiye’nin turizm ürünlerini çeşitlendirip sezonu uzatması bakımından bu projenin üzerine ciddi şekilde eğiliyoruz. Bu yıl faaliyete geçirdiğimiz yeni ünitelerle birlikte toplam yatırım tutarımız 2 milyar TL’yi aştı” ifadelerini kullandı.

Projenin önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceğini aktaran Tamince, “Burası çok dinamik ve yaşayan bir destinasyon. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde de yeni eklemelerimiz olacak. Şu anda paydaşlarımızla birlikte 3 bin kişiye istihdam yaratıyoruz. Projenin tüm etaplarını hayata geçirdiğimizde ülke turizmi 10 bin kişi istihdam eden Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük eğlence parkına sahip olacak. Hedefimiz, The Land of Legends markasını önümüzdeki yıllarda dünyanın farklı noktalarına taşıyarak büyütmek” dedi.

The Land Of Legends Hyper Coaster

HEYECAN VE ADRENALİN DOLU BİR TATİL

Eğlence alanları, temalı parklar, otel ve alışveriş alanlarıyla özel ve unutulmaz bir tatilin ev sahipliğini yapan The Land Of Legends, konuklarına heyecan ve adrenalini doyasıya yaşatıyor. Yetişkin çiftler ve çocuklu aileler için Franco Dragone tarafından tasarlanan birbirinden farklı ve özgün kostümlere sahip karakterlerle yapılan gösteriler ve su oyunlarıyla yaşanan coşku ve adrenalin masalsı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Yeni sezonla birlikte faaliyete alınan 61 metre yüksekliğe sahip ve saatte 115 kilometre hıza ulaşabilen dünyanın en büyük 5 roller-coaster’ından biri olan Hyper Coaster, yeni etabın en dikkat çekici ünitesi olarak dikkat çekiyor. Ayrıca tema park bünyesindeki 41 kaydırak ve Typhoon Coaster ile de farklı konseptler tek bir çatı altında toplanıyor. Türkiye’nin en büyük yaşam ve eğlence destinasyonu The Land of Legends, her ailenin ve çocuğun anılarında yer alması gereken unutulmaz bir tatil deneyimi vadediyor.

The Land of Legends’ın içerisinde yer alan Avrupa’nın en büyük çadır gösteri merkezi Chapito ise Shaman Dans gösterisi, Adrenalina Circus ve Wonderland on Ice gibi heyecan ve adrenalin dolu sahne gösterilerine ev sahipliği yapıyor.

DÜNYANIN İLK MÜZİKAL BOT ŞÖLENİ

The Land of Legends’taki alışveriş merkezinde ise ziyaretçileri; mağazalar, yiyecek alanları ve en çok tercih edilen markaların yanı sıra ücretsiz izleyebilecekleri Franco Dragone imzalı dünyanın ilk müzikal bot şöleni bekliyor. Yılın her dönemi hizmet veren alışveriş merkezi ayrıca, Nemo Eurasia, Al Abir Lübnan ve Piazetta Italiana restoranlarıyla tüm damak tatlarına hitap ediyor.

YIL BOYUNCA FESTİVAL

The Land of Legends, bölgede konaklayan tüm yerli, yabancı misafirler ve Antalya halkı için 2018 yılı boyunca sürecek etkinlikler, konserler ve festivallere ev sahipliği yapacak. Temalara ayrılmış ve özel hazırlanmış festivaller Türkiye ve dünyadan gelecek ziyaretçilerle buluşturulurken, The Land of Legends’ta birbirinden ünlü isimler sahne alacak.