Bayram tatilinde uygun bilet bulmak için tüyolar!

Ramazan ayına girilmesiyle birlikte şimdiden bayrama yönelik tatil planları yapmaya başlayanlar için Biletall.com, uygun fiyatlı bilet bulmanın püf noktalarını paylaştı.

Online seyahat markası Biletall.com’un CEO’su Yaşar Çelik, 2017’de en pahalı yurt içi uçak biletinin Cuma günleri satıldığını hatırlatarak seyahatseverlere ucuz uçak bileti bulmak için en ideal günün Pazar sabah saatleri olduğunu söyledi.

Ramazan Bayramı’nda tatil planları yapanlar uygun bilet bulmak için şimdiden harekete geçti. Tatilcilerin daha ucuza seyahat bileti bulmanın tüyolarını anlatan Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, “Biletall.com’da yer alan ortak arama özelliği ile otobüs, uçak ve tren seferlerini tek bir ekranda görüntüleyip, sefere ait fiyatları, saatleri, firmaları, yolculuk sürelerini ve çok daha fazla özelliği karşılaştırıp en ucuz bileti almanızı sağlıyor. Unutmayın uçak biletlerinde hafta içi seyahat etmek hafa sonu seyahat etmekten daha avantajlı. Sabah uçuşu yerine akşam uçuşunu tercih daha uygun fiyatlara bilet bulabilirsiniz” dedi.

Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik,

ERKEN REZERVASYON ÖNEMLİ

Özellikle bayram, yılbaşı, resmi tatiller ve yaz dönemlerinde bilet fiyatlarının oldukça pahalı olduğunu kaydeden Çelik, erken rezervasyonun çok önemli olduğunu belirterek aynı zamanda takip edilen kampanyaların fayda sağladığına işaret etti.

Biletall olarak bilet kampanyaları sayfalarında aktif kampanyalarının olduklarını vurgulayan Çelik, konuşmasına şöyle devam etti:

“Biletall bültenine kayıt olarak kampanyalardan sürekli haberdar olabilirsiniz. Kullanıcılarımıza en uygun fiyatlarla ‘muhteşem bir seyahat’ yaşatmayı amaçlayarak, en seçkin otobüs firmaları ile çalışmaktayız. İstediğiniz otobüs seferini sıraladığınızda, gitmek istediğiniz rotaya ait hava durumundan, aynı hattaki uçak bileti fiyatlarının ne kadar olduğunun bilgisini de veriyoruz.”

UCUZ BİLET BULMADA EN İDEAL GÜN PAZAR

Cuma günleri uçak bileti almaktan kaçınılması gerektiğini söyleyen Yaşar Çelik sözlerine şunları ekledi: “2017’de en pahalı yurt içi uçak bileti Cuma günleri satıldı. Pazar sabah saatleri ise ucuz uçak bileti bulmak için en ideal gün. Seyahatiniz esnek ise hafta içi salı gününe bilet almak, size ucuz bir yolculuk yapmanız için iyi bir fırsat sunar. 2017 yılı verilerine göre en pahalı yurt dışı uçak bileti Perşembe günü satılırken, en ucuz yurt dışı uçak bileti ise Pazar günü satıldı.’’

TATİL PLANINIZI SON GÜNE BIRAKMAYIN

Tatil planının son güne bırakılmasının çok kötü bir tercih olacağını söyleyen Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, bu tercihin hem bütçe hem de seyahat açışından sıkıntı çıkaracağının altını çizdi. Zamanlamanın çok önemli olduğunu vurgulayan Çelik, günlerin hatta saatlerin bile fiyatları etkilediğini söyledi.

Çelik sözlerine şöyle devam etti: “Doğru plan ile fiyat ve tatil açışından güzel bir tatil yapabilirsiniz. Bayram ve tatillerde biletler hızlıca tükeniyor. Bu yüzden özellikle uzun tarihli bayram/resmi tatillerde biletinizi günler öncesinden almanız gerekiyor. 2017 yılında yurtiçi uçuşlarında en uygun bilet 23.00 ile 00.00 arasında, yurtdışı uçuşlarında ise en ucuz bilet 03.00 ile 04.00 arasında satıldı.”