OTSAD, İranlı turistleri Kuzey Ege ve Kazdağları’na getirecek

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, oksijen oranının Kazdağları'nda yüksek olmasının Arap turistleri çok cezbedeceğini söyledi.

Last Updated on 19 Mayıs 2018 by Göksal Serdar

OTSAD, Karadeniz’in doğa güzelliklerini tercih eden Uzungöl ve Ayder bölgesinde tatil yapan Arap turistlerin ‘memnuniyetsiz’ ayrılmalarına kayıtsız kalmadı. Arap turistlere yeni destinasyon hazırlayan ve Kuzey Ege’yi son bir yılda Ortadoğu ülkelerinde tanıtan OTSAD, bu bölgeden çok umutlu.

Kısa adı OTSAD olan Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği 3 yıl önce kurulmasına rağmen özellikle Ortadoğu turizm pazarında yapmış olduğu faaliyetler ile ön planda olmaya devam ediyor. Ortadoğu ülkelerinden gelen Arap turistlere ülkemizin harika turizm beldelerini tanıtmaya devam eden OTSAD, Marmara, Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz bölgesinden sonra rotayı Kuzey Ege’ye çevirmiş durumda. Özellikle Karadeniz’in doğa güzelliklerini tercih eden Uzungöl ve Ayder bölgesinde tatil yapan Arap turistlerin ‘memnuniyetsiz’ ayrılmalarına OTSAD kayıtsız kalmadı. Arap turistlere yeni destinasyon hazırlayan ve Kuzey Ege’yi son bir yılda Ortadoğu ülkelerinde tanıtan OTSAD, bu bölgeden çok umutlu.

“KUZEY EGE, EDREMİT VE KAZDAĞLARI DOĞAL GÜZELLİKLERİYLE BİZİ CEZBETTİ”

OTSAD Genel Başkanı ve Comfort Seasons Turizm Genel Müdürü Hüseyin Kırk, son 10 yılda Karadeniz ve özellikle Uzungöl bölgesini tüm Ortadoğuda tanıttıklarını ancak son zamanlarda gelen Arap turistlerin bu bölgelerden memnuniyetsiz ayrılamalarının kendilerini farklı destinasyon arayışına yönelendirdiğini belirterek, şunları söyledi: “Ege Bölgesi ve özellikle Kuzey Ege, Edremit ve Kazdağları’nın doğal güzellikleri bizleri cezbetti. Doğal güzelliklerinin yanı sıra eko turizmi, av turizmi ve birçok aktivitelerin bu bölgede olabileceğini yerinde infolar yaparak gördük.

“TURİSTLERE NASIL HİZMET VERİLECEĞİNİ BİLİYORLAR”

Oksijen oranının Kazdağları’nda yüksek olması Arap turistleri en çok cezbeden yanı olacaktır. Memnuniyet verici olan ise bu bölgede gerçek turizmcilerin tursitlere nasıl hizmet verileceğini biliyor olmasıdır. İleriki yıllarda Karadeniz Bölgesi’nde Ortadoğulu turist anlamında ciddi kayıplar yaşanacak gibi görünüyor. Bu bölgeleri tercih etmeyenler şimdiden Kuzey Ege ve Kazdağları’na yoğun rezervasyonlar yapmış duruma. Bu da son bir yıldır özellikle Kuzey Ege ve Kazdağları Temsilci Başkanlığımızın OTSAD üyeleri ile doğru çalışmalar yaparak Arap turistlerin ve yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardığının bir göstergesi olmuştur”.

OTSAD Kuzey Ege ve Kazdağları Temsilcisi, İliada Otel’in Sahibi Recep Önder Arslan

“KAZDAĞLARI VE EDREMİT KÖRFEZİ TANITIM İNFOSU ETKİLİ OLDU”

OTSAD Kuzey Ege ve Kazdağları Temsilci Başkanı, İliada Otel ve Nature Turizm’in sahibi R.Önder Arslan da şunları söyledi: “OTSAD bünyesine katıldıktan hemen sonra birlikte organize ettiğimiz Kuveyt’li basın temsilcileri ve derneğimiz üye ve acentalarına yaptığımız info turunda, Çanakkale Valiliği ve Çanakkale acentalarını da ziyaret ederek, Kazdağları ve Edremit Körfezi tanıtım infosunu gerçekleştirdik. İnfo sonrası tepkileri almak için ziyaret ve görüşmelerde infonun özellikle Edremit Körfezi’nde etkili olduğunu ve bölgenin Ortadoğu turistine karşı istekli olduğu tespit ettik. 2018 yılının Turizm Bakanlığı tarafından Truva Yılı ilan edilmesini de fırsat bilerek OTSAD olarak Çanakkale Valiliği ile beraber Katar’da bir workshop düzenledik. Başarılı geçen workshop sonundaki geri dönüşleri rezervasyon olarak almaya başladık.

OTSAD, Çanakkale Valiliği ile beraber Katar’da bir workshop düzenledi.

“İRANLI 25 SEYAHAT ACENTASINA KAZDAĞLARI, EDREMİT VE ASOS’U TANITACAĞIZ”

İzmir Travel Turkey 2018, Emitt 2018, Katar, Dubai, Suudi Arabistan ve ilde yapılan birçok etkinliğe katılım sağladık. 2018 yılı tanıtım faaliyetlerini OTSAD çatısı altında Ortadoğunun bir çok bölgesinde sürdürüyoruz. 2018 sezonunda tüm ülkemizde olduğu gibi bölgemizde de beklenti çok büyük ve bu beklentinin gerçekleşme ihtmiali de yüksek. Bölgede en güzel destinasyonlardan biri olan Kazdağları’nın ele alınması ile ilgili 28 Mayıs-01 Haziran 2018 tarihleri arasında İliada Otel sponsorluğunda, Bro Travel, İliada Otel, Asos Eden Gurup, Rawda Otel, THY ve OTSAD işbirliği ile İran’dan 25 seyahat acentasına Kazdağları, Edremit ve Asos bölgesini tanıtacağız”.

OTSAD Yönetim Kurulu Üyesi, Bro Travel Genel Müdürü Ercan Çeçen.

“BU BÖLGE YAKIN ZAMANDA YOĞUN TALEP GÖRECEK”

OTSAD Yönetim Kurulu Üyesi, Bro Travel Genel Müdürü Ercan Çeçen de konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “İran pazarına, değerli lokasyon olan Kuzey Ege ve Kazdağları bölgesini İliada Otel, THY ve OTSAD işbirliği ile sezon öncesi İran’dan getireceğimiz 25 seyahat acentası ve gazeteciye tanıtacağız. Karadeniz bölgesine giden gerek Ortadoğu ve gerek İranlı turistlerin memnuniyetsiz ayrılmalarına kayıtsız kalmayarak yeni turizmciliğin ruhunu, hizmetin kaliteli yapılması gerektiğini benimsemiş Kuzey Ege bölgesini seçerek ülkemize gelen turistlere beğenecekleri ve kaliteli bir hizmet alacakları lokasyonu bulmuş bulunmaktayız. Suudi Arabistan Hava Yolları’nın bu çalışmalara destek verecek nitelikte İzmir’e direkt uçak seferi koymasından sonra, bu bölgenin yakın zamanda İran uçuşlarına da açılması durumunda yoğun talep göreceğini söyleyebilirim”.