Büyülü şehir Kapadokya’nın ruhunu yansıtan, Mahzen Cave Hotel

Doğal kayalardan oluşan özel mimarisiyle Mahzen Cave Hotel, size unutamayacağınız bir konaklama deneyimi vadediyor.

Last Updated on 21 Mayıs 2018 by Yaşar Çelik

Peri bacası diyarı, yeraltı şehri Kapadokya’nın insanı içine çeken büyülü bir dokusu ve tarihi var. Bu eşsiz coğrafyanın dokusuna uygun, ahşap ile doğal kayalardan oluşan özel mimarisiyle Mahzen Cave Hotel, ‘Güzel Atlar Ülkesi’ndeki büyülü maceranızda size ev sıcaklığında unutamayacağınız bir konaklama deneyimi vadediyor.

Milyonlarca yıllık bir yerleşim bölgesi üzerinde kurulu olan Kapadokya peri pacaları, yeraltı şehirleri, mağara evleri, tarihi dokusu ve vadileri ile insanı içine çeken büyülü bir yer. Sadece ülkemizden değil, dünyanın her köşesinden, her dinden insanların merak ettiği, tabiat harikalarıyla, doğal ve tarihi güzelliklerle dolu bir bölge. Milyonlarca yıl önce Hasandağı, Erciyes ve Güllüdağ’ın harekete geçip tüm bölgeyi volkanik bir örtü ile kaplamaları sonucunda oluşan görüntü Kapadokya’ya giden herkesi büyülüyor. Peri bacaları arasında bir masalın içindeymişsiniz hissi yaşarken at turu, doğa yürüyüşü ve balon turu ile doğanın mucizesine tanıklık etmenin keyfini ve ayrıcalığını yaşıyorsunuz.

Mahzen Cave Hotel’in 1 Standart Twin, 1 Balayı, 7 Delüx, 3 Delüx Suit, 1 King Suit Odası olmak üzere toplam 13 odası bulunuyor.

DOĞAL KAYA İLE AHŞABIN BENZERSİZ UYUMU

Bu büyülü coğrafyanın dokusuna uygun, ahşap ile doğal kayalardan oluşan özel mimarisiyle Mahzen Cave Hotel, Pers dilinde ‘Güzel Atlar Ülkesi’ anlamına gelen Kapadokya’da size ev sıcaklığında unutamayacağınız bir konaklama deneyimi vadediyor. Güneşin ilk ışıklarıyla şehre adım atmak, büyülü bir maceraya katılmanız için yeterli olacak. Kapadokya’nın en huzurlu muhitinde, Ortahisar kasabasında 1000 m2 alan üzerinde kurulu olan Mahzen Cave Hotel’in geniş, manzaralı teraslarında; Ortahisar kalesinin büyülü güzelliğini doya doya yaşayacaksınız. Yüzde 100 kayadan oyma, 13 lüks ve kendine özgün tasarımlı odalardan oluşan otelin 1 Standart Twin, 1 Balayı, 7 Delüx, 3 Delüx Suit, 1 King Suit Odası var.

Mahzen Cave Hotel’de organik serpme oda kahvaltınız siz ne zaman isterseniz, bölgeye özgü tatlar ile sunuluyor.

ORGANİK SERPME KAHVALTINIZ, SİZ NE ZAMAN İSTERSENİZ

Ahşap ile doğal kayaların benzersiz uyumu ile tatiliniz boyunca sizi özel hissettirecek olan Mahzen Cave Hotel’de organik serpme oda kahvaltınız siz ne zaman isterseniz, bölgeye özgü tatlar ile sunuluyor. Kahvaltısını yapmış olan misafirler için saat 12:00’a kadar çay ve kahve servisi ikramı devam ediyor. Ortahisar merkeze 500 metre, Ürgüp’e 5 km, Göreme’ye 3 km, Avanos’a 13 km mesafede olan otel, Kayseri Havalimanı’na 57 km, Tuzköy Havalimanı’na ise 35 km uzaklıkta. Mahzen Cave Hotel, doğallığı ev sıcaklığında yaşamak isteyenlere Kapadokya’nın büyülü manzarasında unutulmaz bir konaklama deneyimi vadediyor.

Mahzen Cave Hotel’in Deluxe Suit odası.

Mahzen Cave Hotel’de 2 gece konaklama fırsatı