Üçağız İskelesi hizmete açıldı

Kekova Üçağız kooperatif üyelerinin kullanımına sunulan Üçağız İskelesi'nin açılışı dualar ile yapılırken kurban kesildi.

Antalya’da Deniz Ticaret Odası (DTO) tarafından temin edilen yüzer iskele Kekova Üçağız bölgesinde hizmete açıldı. Söz konusu iskelenin açılmış olması bölgedeki denizcilerin yüzünü güldürdü.

Kekova Üçağız Kooperatif üyelerinin kullanımına sunulan iskelenin açılışı dualar ile yapılırken kurban kesildi. İskele açılışı için yapılan törene Demre Kaymakamı Murat Uz, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin ve DTO Yönetim Kurulu Danışmanı Hüsnü Çöllü, Kekova Yatçılar Deneği Başkanı Durali Aliçavuşoğlu ile çok sayıda denizci katıldı.

Üçağız İskelesi’nin açılması bölgedeki denizcilerin yüzünü güldürdü.

DTO tarafından temin edilen Yüzer iskelenin montajı kısa sürede tamamlanarak Kekova Üçağız kooperatif üyelerinin kullanımına açıldı. Açılışta yapılan konuşmalarda montajın kısa sürede tamamlanmasında çalışarak emek harcayan Kekova Yatçılar Derneği Başkanı Meclis üyesi Mehmet Aliçavuşoğlu’na ve tüm emeği geçenlere teşekkür edilerek, iskelenin tüm Kooperatif üyelerine ve tüm denizcilere hayırlı olması dileklerinde bulunuldu.

Üçağız İskelesi’nin açılışına Demre Kaymakamı Murat Uz, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin ve DTO Yönetim Kurulu Danışmanı Hüsnü Çöllü, Kekova Yatçılar Deneği Başkanı Durali Aliçavuşoğlu katıldı.

Kekova Yatçılar Kooperatifi Başkanı kısa sürede iskelenin yaptırılmasından dolayı DTO Başkanı Tamer Kıran’a ve DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin’e teşekkürlerini bildirdiler.

DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin yaptığı açıklamasında “Kısa sürede tamamlanan çalışma ile 16 adet yıkılan iskelenin yerine yeni yüzer duba bağlandı. Bu dubalar ocak ayından beri karada duyuyordu. Yerlerine tonozdandı. Elektrik su işlemleri yapıldı. Mevcut iskele almıyordu. Bundan sonra yeri olmayan 55 tekne yeni iskelemize bağlayacak. Kısa sürede bu çalışmayı tamamlamamıza olanak veren ve her fırsatta denizcinin yanında olan DTO Başkanı sayın Tamer Kıran’a tüm denizcilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.