Filosunu 2 adet A330-200 ile güçlendirdi, 3.5 milyon turist getirecek

Atlasglobal Genel Müdürü Sermed Temizkan, uçak filolarını genişletmeye devam edeceklerini söyledi.

Last Updated on 23 Mayıs 2018 by Yaşar Çelik

İki adet geniş gövdeli, çift motorlu uzun menzilli A330-200 modeli filosuna ekleyen Atlasglobal, Mayıs ayının ortasından Ekim sonuna kadar Türkiye’nin turizm hedefleri doğrultusunda yaklaşık 3.5 milyon turisti ülkemize getirecek.

Hizmet kalitesini artırmak ve Türkiye’nin turizmdeki rekor hedefine destek vermek için çalışmalarına devam eden Atlasglobal, iki adet geniş gövdeli, çift motorlu uzun menzilli A330-200 modeli, tam depo yakıtla yaklaşık 13 bin 400 kilometre mesafeye kadar uçabilen, 330 ekonomi sınıfı koltuğa sahip Airbus A330-220’yi filosuna dahil etti. Yolcu kapasitesine ek olarak 12 ton kargo da taşıyabilen uzun menzilli iki uçağın, yurt dışı destinasyonlara yönlendirilmesi suretiyle Türkiye’yi tercih eden turistlere konforlu bir yolculuk imkânının sunulması hedefleniyor.

ATLASGLOBAL UÇAK FİLOSUNU GENİŞLETMEYE DEVAM EDECEK

Türkiye’nin turizmdeki rekor hedefine destek vermek amacıyla katkılarını sürdürdüklerini belirten Atlasglobal Genel Müdürü Sermed Temizkan, Mayıs ayının ortasından Ekim sonuna kadar Türkiye’nin turizm hedefleri doğrultusunda yaklaşık 3.5 milyon turisti ülkemize getireceklerini söyledi. Filoya eklenen yeni A330-200 tipi uçakların yanı sıra, görüşmelerini tamamladıkları başka uçakları da bünyelerine katacaklarını söyleyen Temizkan, “2016 ve 2017 yılında turizm açısından pek parlak günler yaşamadık. 2018 yılı ülkemiz için yeni atılımların yapılacağı ve ciddi oranda yüksek kapasitede ekonomiye katkıların sağlanacağı bir yıl olacağını düşünüyorum” dedi.

“BU SENE TURİZM GELİRLERİNDE ÇOK YÜKSEK BİR ARTIŞ OLACAK”

Rusya ile düzelen ilişkilerin, Türkiye’deki kurlarla yabancı kurlar arasındaki farkların ve Türkiye satışlarının çok daha cazip hale gelmesinin turizm gelirlerimizi çok yüksek oranda arttıracağını kaydeden Temizkan, Türkiye’nin 2018 yılında 36 milyon yabancı turist getirme ve 34 milyar dolarlık turizm geliri elde etme hedefine katkı sağlamak amacıyla, yaz tarifelerini yenileyerek Nisan ayı tarifeli uçuşlarında zamanında kalkış oranını yüzde 87’ye çıkarıp rötarsızlık rekoru kırdıklarını söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Mayıs ve Ekim ayı arasındaki dönemi kapsayan tahminlerine göre, sadece Antalya’ya gelecek yabancı turist sayısının 13 ve 15 milyon arasında olmasının beklendiğini aktaran Temizkan, yaz dönemlerinde Antalya’da 36 bine yakın uçuş yapılırken bu sene uçuşların arttırılarak 50 bine yaklaştığını ifade etti.

ANTALYA VE DALAMAN’A DAHA FAZLA AĞIRLIK VERİYOR

Sene başında yaptıkları tahmin raporundan daha fazla taleple karşılaşan Atlasglobal, ek uçak ve ek seferlerle ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor. 2017 yaz sezonunda Antalya çıkışlı 15’e yakın Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkesi şehirlerine haftada yaklaşık 80 tarifeli sefer düzenleyen Atlasglobal, geçen yıl yakalanan yüksek yolcu memnuniyetinin ardından, bu yıl üç misli taleple karşılaştı. Bu nedenle Antalya ve Dalaman’a ağırlık verilmesine karar veren Atlasglobal, BDT şehirlerine yapılan haftalık sefer sayısını da artırdı. Diğer taraftan, Atlasglobal turizm sezonunda Avrupa’da Air France, KLM ve Air Serbia ile ortak (codeshare) uçuş yapılan Paris, Amsterdam ve Belgrad hatlarının yanı sıra Dusseldorf ve Londra uçuşları ile Tahran, Bağdat, Erbil, Cidde, Medine, Beyrut, Telaviv, Erivan, Kuveyt, Mikonos, Kıbrıs gibi uçuş noktalarına yapılan tarifeli seferlere ara vermeden devam edecek. Yurtiçi hatlardaki İstanbul çıkışlı İzmir, Antalya, Bodrum ve Dalaman seferleri ise aralıksız sürecek.