Concorde De Luxe Resort’un çevreciliği tescillendi

Concorde De Luxe Resort'a iki ödül birden!

Antalya’nın Lara bölgesinde konumlanan Concorde De Luxe Resort, Uluslararası Mavi Bayrak Ödülü ile Yeşil Anahtar Ödülü’nün sahibi oldu.

Konfor ve lüksün ön plana çıkarıldığı bir yaklaşımla misafirlerini ağırlayan Concorde De Luxe Resort, çevrenin korunması yönündeki girişimleri nedeniyle hem mavi hem de yeşil ödüllerini almaya hak kazandı.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programı tarafından ödüllendirilen otel, Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi tarafından denizlerin ve plajların temiz kalmasını desteklemek amacıyla plaj, deniz suyunun temizliği, donanım ve hizmetler, çevre yönetimi ve çevre eğitimi konularındaki kriterlere uygunluk göstermesinden dolayı Mavi Bayrak Ödülünün sahibi oldu.

Ayrıca çevrenin korunması yönündeki girişimleri ödüllendirerek destekleyen, iklim değişikliğinin önlenmesi ve sürdürülebilir turizme katkıda bulunmayı amaçlayan uluslararası bir eko-etiket olan Yeşil Anahtar Programı’nda da ödülün sahibi oldu.

Concorde Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Erkan Yağcı, “Sürdürülebilir ve sorumlu iş geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda aldığımız kıymetli iki ödül de doğru adımlar attığımızın bir göstergesi. Bu standardı korumaya devam edeceğiz” dedi.