Nivo Ataköy’ün otelini Katarlı Retaj Group işletecek

Retaj Real Estate CEO Talal Al Mansouri - Retaj Group Strategy Dr. Mohammed Shaaban - Retal Hotels Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Mohammed Bin Johar Al Mohammed - Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz - Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz - Liderlik Development Yönetim Kurulu Başkanı Imad Shanan (Soldan Sağa)

Cathay Group tarafından İstanbul Bakırköy’de hayata geçirilen Nivo Ataköy projesinin iki bloğu, otel hizmeti verecek. Oteli, dünyanın önemli otel yatırımcılarından Katar Kraliyet Ailesi’ne bağlı Retaj Group işletecek.

İstanbul’un cazibe merkezi lokasyonlarında geliştirdiği projelerle adından söz ettiren Cathay Group, Nivo Ataköy projesinde sunacağı otel hizmeti kapsamında dünyanın önemli otel yatırımcılarından Katar Kraliyet Ailesi’ne bağlı Retaj Group ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Feriye Lokantası’nda düzenlenen imza töreni ve basın toplantısına Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Liderlik Development Yönetim Kurulu Başkanı Imad Shanan ve Retaj Hotels Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Mohammed Bin Johar Al Mohammed katıldı.

Nivo Ataköy, BU ANLAŞMAYLA GLOBAL ONAY ALDI

Törende konuşan Cathay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, İstanbul’un cazibe merkezi lokasyonlarından Ataköy’de geliştirdikleri projeye Katarlı gayrimenkul devi Retaj’ın gösterdiği ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Tuğsuz, “Körfez bölgesinin sektördeki sayılı yatırımcılarından Retaj’ın, iş ortaklığı için bizim projemizi seçmesini, projemiz için global onay olarak kabul ediyoruz. Bu anlaşmayla birlikte Nivo Ataköy, yaşam kalitesini yükseltecek, bölgenin değerine değer katacak. Ataköy’ün en merkezi konumunda yer alan, mimarisi ve sosyal donatılarıyla iddialı olan Nivo Ataköy bu anlaşmayla artık dünya klasmanında yer almaya hak kazanmıştır” dedi.

YATIRIMCIYA İKİ KAT KİRA GELİRİ VAAD EDİYOR

Yapılan anlaşmaya göre Nivo Ataköy projesinde Retaj, Otel Apartment olarak hizmet vereceğini de söyleyen Tuğsuz sözlerine şöyle devam etti:

“Anlaşma uyarınca projeden yer satın alan müşteriler Retaj’ın uluslararası tecrübesiyle yönetilen dairelerinde bölge ortalamasının en az iki katı kira geliri elde edecekler ve yatırımlarının amortizasyon süresi benzerlerine göre yarı yarıya inecek. Yatırımcılarımız yatırdıkları parayı geri kazanmak için uzun süre beklemeyecekler.

OTEL KONFORUNDA HİZMET

Nivo Ataköy’de iki bloktan oluşan projemiz, ‘hotel apartment’ konseptiyle hizmet verecek. Projeden rezidans satın alan müşteriler otel konforunda hizmet alabilecek. Dileyen dairesini Retaj’a kiraya verebilecek. Nivo ve Retaj kalitesinde otel konforunda beş yıldızlı hizmet almak isteyenlere hitap eden proje tamamlandığında bölgesinde bir ilk olacak. Atatürk Havalimanı’nın şehir parkı olarak yeniden planlanmasıyla birlikte projemize yatırım yapan tüm müşterilerimizin kısa sürede yatırımlarının karşılığını alacağını ön görüyorum. Nivo olarak bugüne kadar birçok farklı uygulamada öncü olduk. Bu projemizle de sektöre örnek olacağız ve müşterilerimize şehrin merkezinde otel konforunu standart hizmet olarak sunacağız.”

100 MİLYON DOLAR YATIRIM GELDİ

Gayrimenkul geliştirme faaliyetine klasik yaklaşımla bakmadıklarını vurgulayan Tuğsuz, “Hazırladığımız stratejik gelişim planlarımız doğrultusunda yatırımdan başlayarak satış-pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar özgün yaklaşımımızı ortaya koyuyoruz. Bu yaklaşımımız neticesinde Nivo markası sadece müşterisine değil, aynı zamanda bulunduğu lokasyona da değer katan bir yapıya kavuşuyor” diye konuştu.

ÖNCÜ ŞİRKETLERLE ORTAKLIK KURMAK BAŞARININ TEMELİNİ OLUŞTURUYOR

Retaj Hotels Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Mohammed Bin Johar Al Mohammed de, Türkiye’nin her zaman kendilerinde ayrı yeri olduğunu ifade ederek, “Seyahat sektöründe ciddi gelişmelerin yaşandığı Türkiye, Arap turistlerin gözde ülkelerindendir. Türkiye’nin mirasını, kültürünü tanıma ve güzel havasında gezme isteği, son dönemde daha da artmıştır” dedi.

Söz konusu sözleşmenin amacına uygun olarak müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılayacağını belirten Johar, “İstanbul’un nezih semtlerinden birisi olan Ataköy bölgesinde uygulanacak olan Retaj Otel Suits & Residence Nivo Ataköy, yönetim ve işletmecilik sözleşmesini bugün itibariyle imzalıyor. Öncü şirketlerle ortaklıklar kurmanın, özellikle sektörümüzde, başarılı projelerin temelini oluşturduğuna inanıyoruz. Katar’ı temsil eden kurumumuz, iki ülke arasındaki güçlü ilişkilere dayanarak, Cathay Group ve Liderlik Development ile gerçekleştirdiğimiz stratejik ortaklıkla Türkiye’de başarılı bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşıyor” açıklamasında bulundu.

YATIRIMCILARA DAHA KAZANÇLI FIRSATLAR SAĞLAYACAK

Cathay Group ile işbirliği sonucunda İstanbul’un pırlanta bölgesi olarak nitelendirilen Ataköy’de yükselen Nivo Ataköy projesinin önemini vurgulayan Liderlik Development’ın Yönetim Kurulu Başkanı Imad Shanan ise “Retaj Group ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma sayesinde yatırımcılarımıza daha kazançlı fırsatlar sunmayı hedefliyoruz. Özellikle yabancı yatırımcıların ilgisini çekeceğimizi düşündüğümüz bu anlaşma ile projemize birçok yenilik eklenecek” dedi.

RETAJ GROUP, 5 ÜLKEDE TOPLAM 17 OTELİ İŞLETİYOR

Basın toplantısında Retaj Group’un portföyüne ilişkin bilgiler de verildi. Gayrimenkul sektörüyle işe başlayan Retaj Group, daha sonra otelciliğe adım atarak iç piyasada büyük bir gelişme sağladı. Müşteri odaklı, temiz çalışma ve yaratıcılık adı altında üç prensip üzerine çalışan Retaj Group, İşletme/pazarlama, otelcilik, Selam Dergisi ve Akademik, Gayrimenkul Portalı çerçevesinde değişik şirketlerden oluşuyor.

Gerçekleştirdiği projelerle bütün Katar’ı kapsamış durumda olan Retaj Group, Vakıflar Bakanlığı, Sama Gayrimenkul ve Katar İslam Bankası adındaki ortaklarıyla çalışıyor. Otellerde, meskenlerde, ticari alanlarda ve çalışanların yaşadığı kamplarda da bulunan Retaj Otelcilik, uluslararası helal alanda en büyük otel gruplar arasında yer alıyor. Misyon ve vizyon olarak hedeflenen Arap misafirperverliğini otelcilikte öncü şekilde sunmak ve dünyada bunu yaymak. Türkiye’de üç, Katar’da dokuz olmak üzere toplamda beş ülkede 17 oteli bulunan grup, 2018’de beş yeni otel daha açmayı planlıyor. Gelecek beş yıl içerisinde de stratejik ortaklarıyla beraber 16 otel yönetimi planlıyor.