MSC Cruises’un yeni bayrak gemisi suya indi

MSC geleneğine uygun bir şekilde isimlendirilen ve MSC Cruises filosunun 15’inci gemisi olarak, 10,5 Milyar euroluk yatırım planı çerçevesinde son 12 ayda hizmete sokulan üçüncü gemi MSC Seaview’in suya indirilme töreni yıldız sanatçılarla gerçekleştirildi.

Denizcilikte önemli bir seremoni olan Christening olarak adlandırılan, isim verme ve suya inme töreni İtalyan televizyonlarının yıldızı, Michelle Hunziker tarafından sunuldu.

Değerli sunucu sahneyi, “İtalyan Blues Rock müziğinin babası” Zucchero Fornaciari ile paylaştı. Televizyon yıldızı Lorella Cuccarini ile İtalyan çocuk korosu Piccolo Coro Dell’ Antoniano da UNICEF elçileri olarak sahne aldı. UNICEF işbirliğine değinilerek, gelişmekte olan ülkelerdeki çocukların ve onların ailelerinin hayatlarını iyileştirmek için MSC Cruises’un yaptığı değerli çalışmalar vurgulandı. MSC Seaview’un ikiz gemisi olan ve geçtiğimiz Aralık ayında töreni yapılan MSC Seaside için de sahne alan dünyaca ünlü Andrea Bocelli’nin oğlu genç belcanto yeteneği, Matteo Bocelli de izleyenleri büyüledi. Matteo Bocelli, geminin mürettebatının onurlandırıldığı, hizmetleri için onlara teşekkür edildiği, önemli bir gelenek olan Mürettebat Geçişi sırasında şarkısını söyledi.

GEMİNİN İSMİNİ SOPHİA LOREN VERDİ

Geleneksel seremoninin sonuna yaklaşıldığında, geminin isim annesi olan Sophia Loren bizzat ismini verdiği 13. MSC Cruises gemisinin açılış kurdelesini kesti. Sophia Loren, MSC Cruises ailesinin bir parçası olarak, her isimlendirme seremonisinde olduğu gibi, bu defa da etkinliğe bir Hollywood ışıltısı ve stili kattı.

SEREMONİDE DİKKAT ÇEKEN İSİMLER

Deniz üzerindeki ilk restoranını MSC Seaview gemisinde açmak üzere MSC Cruises ile olan ortaklığını başlatan iki Michelin yıldızlı İspanyol şef Ramon Freixa’da seremonide yerini aldı. Asya yemekleri şefi Roy Yamaguchi ise ikinci MSC gemisinin isimlendirmesine de katılmış oldu. İspanyol model ve aktör Jon Kortajarena, Brezilyalı sunucu ve aktör Giovanna Ewbank ile Fransız televizyon yıldızı Ariane Brodier gibi yıldızlar da seremonide dikkat çeken isimlerdi.

ÖZEL TASARIM

Cruise sektöründe oyunun kurallarını değiştirecek bir seyahat gemisi olan MSC Seaview, misafirlerine Akdeniz’in güzelliğini tecrübe etmelerini sağlayabilecek gerçekten özel bir gemi olarak yapıldı. Gemi açık denizler ile güneşin keyfini daha iyi çıkarabilmek için özel olarak tasarlandı.

Sadece yeme içme, eğlence ve gezi üzerine tasarlanan birçok geminin aksine; MSC Seaview misafirlerine güvertelerinde ve yürüme alanlarında daha fazla genişlik-ferahlık vermek üzere yapıldı. MSC Seaview, teras ve balkon gibi daha geniş dış alanlara sahip kabin ve süitlerden oluşmakta ve gerçek Akdeniz stili “al fresco” yeme ve içme alanlarına da sahip. ve Fitness ve lüks SPA imkanları ile de misafirlerin günlük hayatlarındaki yaşam kalitesinin devam ettirilmesi hedeflenmiş.

İLK SEYAHAT 10 HAZİRAN’DA

MSC Seaview ilk seyahatine 10 Haziran’da Cenova’dan başlayacak, Batı Akdeniz’de aralarında popüler limanlardan Cenova, Marsilya ve Barcelona’nın olduğu altı limanda duracak ve yoğunlukla tercih edilen Akdeniz coğrafyasındaki Napoli, Sicilya’nın Messina ve Malta’nın Valetta limanlarına da uğrayacak.