Doğuş Turizm otellerinden argos in Cappadocia Venedik Bienali’nde

argos in Cappadocia

Doğuş Turizm otellerinden argos in Cappadocia, dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden, 16. Venedik Mimarlık Bienali’nde yer alıyor. argos in Cappadocia, Avrupa Kültür Komitesi’nin davetlisi olarak bienalde sergilenen çalışmalar arasında bulunuyor.

Türkiye’nin en iyi kültürel miras oteli seçilen Mytha Hotel Anthology bünyesindeki argos in Cappadocia, ECC / Avrupa Kültür Komitesi’nin davetiyle, 16. Venedik Mimarlık Bienali‘nde yer alan Time Space Existence (Zaman, Mekân, Var Oluş) temalı sergi kapsamında, iki büyük posterle yer alıyor. Bienal, tersane alanındaki ana sergi ve kentin tamamına yayılan etkinliklerle, 25 Kasım 2018’e kadar sürecek.

Dünyanın en ünlü ve prestijli kültürel etkinlikleri arasına girmek üzere 1895’te başlayan Venedik Bienali, çağdaş eğilimleri araştırıp ön plana çıkarmak için sanat, mimari, sinema, dans, müzik ve tiyatro başlıkları altında sergiler ve etkinlikler organize ediyor. Mimarlık Bienali, 1988’den bu yana bağımsız bir etkinlik olarak düzenlenen ve dünyanın mimarlık eğilimlerine yön veren önemli organizasyonlardan biri olarak kabul ediliyor.

Uçhisar’ın yerel halk tarafından terkedilmiş eski yerleşim bölgesinde, Güvercinlik Vadisi’ne bakan yamaçta konumlanan argos in Cappadocia, 1996’dan beri süre gelen ve titizlikle yapılan restorasyonlar sonrası bölgede ve dünyada bir örnek oluşturuyor. Yok olmaya yüz tutmuş çeşitli tarih katmanlarını koruma prensiplerinden vazgeçmeksizin işlevsel hale getiren otel, bu konudaki başarısıyla dünya çapında pek çok ödüle sahip.

Mytha Hotel Anthology hakkında

Adının kökleri mit kavramına, yaratılışa, medeniyetlerin beşiğine uzanan Mytha Hotel Anthology, Akdeniz havzasının ebedi ruhuyla birbirine bağlı, yaşanmış hikâyelerle zenginleşen, olağanüstü konumu, dokusu ve karakteristik kokularıyla eşsiz ve özel otellerden oluşan bu koleksiyon tatil anlayışınızı değiştirmek için sizleri bekliyor.

“Zamanın Akdeniz Tadı” olarak tanımlanan felsefesiyle anların, mevsimlerin ve çağların akışı arasındaki benzerlikleri kucaklayan, tarih, kültür ve Akdeniz’li yaşam tarzını yansıtan yedi olağanüstü otel; Aldrovandi Villa Borghese, argos in Cappadocia, Capri Palace, D Maris Bay, Il Riccio Beach House, Villa Dubrovnik ve Villa Magna, Mytha Hotel Anthology altında buluştu.
www.mythahotels.com

argos in Cappodacia hakkında

Binlerce yıllık bir manastır yerleşkesi, buna bağlı mağaralar, yer altı tünelleri ve tarihi evlerden oluşan kalıntıların restorasyonuyla hayata geçirilen argos in Cappadocia’nın şu anda 51 odası bulunuyor, odalardan birçoğunun kendine ait teras, bahçe ya da avlusu var. Köyün Güvercinlik Vadisi’ne bakan yamacına kademeler halinde yayılan konaklardan oluşan otel, bu özel konumu, yaşam alanlarını birbirine bağlayan benzersiz peyzajı, otantik yerleşime olan estetik sadakati, incelikli iç dekorasyonu ve üstün hizmet kalitesiyle misafirlerine farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

Dileyenler, Kapadokya’nın tadını, Lounge’da şömine başında veya baharda Güvercinlik Vadisi’ni seyrettikleri terasta, sıcak sohbetlerle veya Seki Restaurant’ın özel tadlarıyla çıkarıyorlar. Otelin altından geçen ve konakları birbirine bağlayan yeraltı tünelini ve dünyanın en büyük mahzenlerinden biri olması planlanan mahzeni gezebilme imkanı da bulunuyor.
www.argosincappadocia.com