Emirates’in Bali aktarmalı Auckland uçuşları başladı

Emirates, Dubai’den Yeni Zelanda’nın en gözde şehirlerinden Auckland’a, Bali aktarmalı yeni bir günlük servis başlattığını duyurdu.

Emirates, yeni hizmet ile global olarak seyahat edenlere mevcut günlük, Dubai ve Auckland arasındaki A380 direkt uçuşu ve Sydney üzerinden gerçekleşen Dubai ve Christchurch arasındaki A380 uçuşuna ilave olarak günde toplam üç Yeni Zelanda uçuşu sunacak.

Ayrıca yolcular Emirates’in, şu anda iki sınıfta hizmet veren Boeing 777-300ER ile gerçekleştirdiği Dubai-Bali seferlerine yaz dönemi için yaptığı ek bir sefer ile yazın Dubai’den Bali’ye günlük üç uçuş seçeneğinden yararlanabilecekler. Yeni Dubai-Bali-Auckland uçuşu, Auckland ve Bali arasında duraklama yapmadan hizmet vermesi yolculara, Endonezya’daki en popüler adalardan birini de ziyaret etme fırsatı sağlayacak.

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark konuya dair yaptığı açıklamada: “Auckland’dan Bali ve ötesine, ayrıca küresel ağımızdan güneye gerçekleşen birçok rezervasyonda da yansıtıldığı gibi, Şubat ayının ortasında duyurulmasının ardından, bu yeni rotanın çektiği ilgiden oldukça memnunuz. İngiltere, Avrupa ve Ortadoğu gibi pazarların hepsi, bu rotayı açarak temin ettiğimiz yeni seçeneği oldukça olumlu karşıladılar. Hem Bali hem de Auckland, müşterilerimizin merak edip ziyaret etmek istediği uçuş noktaları” dedi.

FİRST CLASS ÜRÜNÜ SUNAN İLK BALİ UÇUŞU

Havayolu, bu rota üzerinde First Class’ta 8 koltuk, Business Class’ta 42 koltuk ve Economy Class’ta 304 koltuğun yanı sıra, 20 ton gövde kargo kapasitesine sahip bir 777-300ER ile servisini sürdürüyor. Yeni servis, şirketin yolcularına ödüllü First Class ürününü sunan ilk Emirates Bali uçuşu olma özelliği gösteriyor.

TİCARİ FIRSATLARI DESTEKLEYEN KARGO TAŞIMA HİZMETİ

Yeni rota ayrıca, Endonezya ve Yeni Zelanda arasındaki artan ticareti de destekliyor. Her bir uçuşta, Emirates SkyCargo’nun, 20ton kargo kapasitesine sahip olması bekleniyor. Son istatistiklere göre, Endonezya ve Yeni Zelanda arasındaki toplam iki yönlü ticaret 1.5 milyar dolar bedelini aşmış durumda. Yeni servis, Endonezya ihracat, ithalat ve aktarmalarını Denpasar üzerinden ve taze ürünler ve dondurulmuş gıdalar da dahil olmak üzere, Yeni Zelanda’dan yapılan ihracatların gerçekleştirilmesine yönelik bir fırsat sunuyor.

UÇUŞ VE BAĞLANTILARA YÖNELİK AYRINTILAR

Yeni servis, Bali’de bekleme yapma fırsatının yanı sıra, Londra ve diğer başlıca Avrupa şehirleri arasında, kusursuz bağlantı sağlayacak. EK 450, Dubai’den saat 07:05’te ayrılarak, saat 20:20’de Denpasar’a (Bali) varacak, Auckland’a saat 22:00’da hareket ederek, Yeni Zelanda’nın en büyük kenti olan bu şehre, ertesi gün saat 10:00 civarında ulaşmış olacak.

Auckland’tan, EK 451 uçuşu olarak, 12:50’ta ayrılarak, yerel saatle, saat 17:55’te Denpasar’a varacak. Denpasar’dan saat 19:50’de ayrılacak ve Dubai’ye, gece yarısının hemen ardından, saat 00:45’te varacak olan uçuş, yoğun Emirates ve Flydubai ortaklık ağındaki birçok noktaya yapılan uçuş hizmetlerindeki yerini almış olacak.

EMİRATES SKYWARDS KAZANDIRACAK

Emirates Skywards üyeleri, yeni Dubai-Bali-Auckland servisindeki gidiş-dönüş uçuşları ile Economy Class’ta 17 bin 700 Mil, Business Class’ta 33 bin 630 Mil ve First Class’ta Class’ta 44 bin 250 Mile kadar puan kazanabilecekler. Üyeler ayrıca, Dubai-Auckland 63 bin Mil’den itibaren, Economy Class’tan Business Class’a geçiş yapabilecekler.

Emirates, 28 Ekim 2018 tarihinden itibaren, kış tarifelerine uygun bir şekilde, Denpasar’a, iki kez günlük uçuş gerçekleştirecek.