Limak Holding, yeni otel yatırımlarıyla liderliği hedefliyor

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Limak Otelleri Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu

Last Updated on 8 Mart 2022 by Yaşar Çelik

Limak Holding’in Türkiye sınırları dışındaki ilk oteli Kuzey Kıbrıs’ta hizmete girdi. Kıbrıs’ın ardından Mersin’de iki golf oteli ve Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yeni bir otel yatırımı yapmaya hazırlanan Limak Holding, turizm alanında sektörün lideri olmayı hedefliyor.

Limak Turizm Grubu, son yıllarda Kuzey Kıbrıs’a yapılan en büyük turizm yatırımlarından biri olarak öne çıkan Limak Cyprus Deluxe Hotel’in lansmanını gerçekleştirdi.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Limak Otelleri Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu, yeni yatırımıyla ilgili tüm detayları ve gelecek hedeflerini; Kavacık’taki Limak Eurasia Luxury Hotel’de düzenlendikleri basın toplantısında anlattı.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Limak Otelleri Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu

200 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, turizmde sınırları Kuzey Kıbrıs ile aştıklarını dile getirerek “Türkiye sınırları dışında ilk otelimizi KKTC’de açmaktan gurur duyuyoruz. Bin 300 yataklı Limak Cyprus Deluxe Hotel ile yatak kapasitemiz 7 binin üzerine çıktı. 23 yılda toplam 8 otel açtık. Yani neredeyse 3 yılda bir Türk turizmine yeni bir tesis kazandırdık. Hedefimiz 5 yıl içinde yatak kapasitemizi 10 bine ulaştırmak. 200 milyon dolarlık bir yatırımla hizmete giren Limak Cyprus Deluxe Hotel ile de ilk yurt dışı otelimizi açmış olduk” dedi.

KKTC’nin Bafra Turizm Bölgesi’ndeki otel, şehir merkezine 25 kilometre, Ercan Havalimanı’na 65 kilometre ve Magosa’ya 40 kilometre mesafede bulunuyor. 200 bin metrekare alan üzerine kurulu ve 598 oda ve 1338 yatak kapasitesine sahip olan Limak Cyprus, berrak denizi ve muhteşem kumsalı ile Kıbrıs’ı tercih eden turistlere Akdeniz’in tadını çıkarma imkanı veriyor.

YENİ OTEL YATIRIMLARI İLE SEKTÖRÜN LİDERİ OLMAYA GELİYORLAR

Turizm yatırımlarının Türkiye ekonomisi için büyük bir önem taşıdığını kaydeden Özdemir, turizmin ülkeye döviz getirdiğini, istihdama büyük bir katkı sağladığını ve beraberinde birçok sektörü de hareketlendirdiğini söyledi. Limak Holding olarak tüm yatırımlarını Türkiye’ye değer sağlamak üzere hayata geçirdiklerini ise şöyle anlattı:

“Turizmde 1995 yılında aldığımız yatırım kararı sonucunda bugün, Türkiye ve KKTC’de farklı konseptlerde toplam 8 otele ulaştık. Her yatırımımız farklı konseptleri içeriyor. İstanbul ve Ankara’da şehir otellerimiz, Antalya’da ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile özdeşleşmiş butik termal otelimizi halkımızın hizmetine sunduk. Şu anda Mersin’de temelini attığımız ve golf turizmine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz iki otel yatırımımız da devam ediyor. Ayrıca Makedonya’nın başkenti Üsküp’te de yeni bir otel yatırımına başladık. Hedefimiz, diğer sektörlerde olduğu gibi turizm alanında da sektörün lideri olmak.”

Limak Cyprus, yeni evlenen çiftlerin balayı tatillerini unutulmaz kılmak için çok özel bir hizmet sunuyor. Havalimanında özel karşılama, VIP transfer, özel oda dekorasyonu, sürpriz ve sıra dışı ikramlar, restoranda rezervasyon önceliği gibi birçok ayrıcalık, balayı çiftlerini kendilerini özel hissetmelerini sağlıyor.

KIBRIS’IN VE TÜRKİYE’NİN EN İDDİALI OTELLERİNDEN BİRİ

Limak Otelleri Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu ise yeni yatırım hakkında sadece Kıbrıs’ın değil, aynı zamanda Türkiye’nin de en iddialı otellerinden biri olduğunu ifade etti. Kavaloğlu, 598 oda ve bin 338 yatak kapasitesine sahip olan tesiste dört dörtlük bir tatil için ihtiyaç duyulacak tüm alt yapıyı oluşturduklarını şu sözlerle aktardı:

İLK KONUKLARI DÜNYACA ÜNLÜ STAR PARİS HİLTON OLACAK

“Misafirlerimize tatilleri boyunca Akdeniz’in tadını doyasıya çıkarma imkanı veriyoruz. Kusursuz bir tatil deneyimi için her türlü ayrıntının düşünüldüğü otelimizde dev çocuk kulübü ve Kıbrıs’ın en kapsamlı aqua parkı ile misafirlerimize unutulmaz anlar yaşatmayı hedefliyoruz. Otelimiz ultra her şey dahil konsepti ile hizmet veriyor. Uzman terapistler eşliğinde keyifli ve huzurlu anlar yaşatan SPA merkezimizde vücut bakım uygulamaları ve masaj çeşitleri ile tatil boyunca ruhen ve bedenen yenilenecekler. Konuklarımız ve Kıbrıs halkı için özel sürprizler de hazırlıyoruz. Otelimizin ilk konuklarından biri dünyaca ünlü model ve DJ Paris Hilton olacak. Paris Hilton, 28 Temmuz Cumartesi akşamı otelimizde sahne alacak ve sergileyeceği DJ performansıyla konuklarına unutulmaz bir gece yaşatacak.”