Gaziantep mutfağı Bodrum’a taşınıyor

Hapimag Sea Garden Resort Bodrum.

Ege’nin en büyük turizm tesisi Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, Yalıçiftlik’te tadı damakta kalacak bir etkinlik düzenliyor. 23-27 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Gaziantep Yemekleri Haftası’nda birbirinden yetenekli Antepli şefler hünerlerini sergileyecek. Eşsiz manzara eşliğinde yenecek akşam yemeklerinin yanı sıra Mini Bodrum Sokağı akşam yemeği ile sokak festivalinin de tadına varılacak.

Ege Bölgesi’nin kapasite olarak en büyük turizm tesisi olan Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, konuklarına yaşattığı unutulmaz tatil deneyimin yanı sıra yöresel lezzetlere verdiği önemle de öne çıkıyor. Yalıçiftlik’te, 191 dönüm arazi üzerine kurulu Sea Garden, 23-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında Gaziantep Yemekleri Haftası düzenliyor.

Sea Garden, 23-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında Gaziantep Yemekleri Haftası düzenliyor.

Yenilikçi ve yerel lezzetler buluşacak

Eşsiz et yemekleri ve kebaplarının yanı sıra tatlılarıyla da damaklarda unutulmaz bir tat bırakacak Gaziantep Yemekleri Haftası’nda, birbirinden yetenekli Gaziantepli şeflerle birlikte Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’un Executive Şefi Orhan Demirok ve ekibi yemekleri birlikte pişirecek. Gaziantep’ten gelen malzemeler Orhan Şef ve ekibinin yenilikçi dokunuşlarının yanı sıra Gaziantepli şeflerin yerel sunumlarıyla birleşerek unutulmaz bir lezzet şölenine dönüşecek. Şefler, lezzet kadar sunuma da önem verdikleri sofralarıyla UNESCO’nun “yaratıcı şehirler ağı”nda gastronomi dalında yer bulan Gaziantep’i de tanıtılmış olacak. Beş gün boyunca devam edecek programda eşsiz manzara eşliğinde yenecek akşam yemeklerinin yanı sıra sokak festivali ve a la carte sunumları ile farklı restaurantlarda rengarenk görüntülere de tanıklık edilecek. 23 ve 25 Temmuz tarihlerinde otel misafirleri için kurulacak eşsiz sofralarda, 24, 26 ve 27 Temmuz tarihlerinde diğer misafirler ağırlanacak.

23.07.2018 Pazartesi           Manzara Çim Alan
24.07.2018 Salı                    Mini Bodrum Sokak Festivali
25.07.2018 Çarşamba          Lavanta Restaurant
26.07.2018 Perşembe          Laguna Lounge
27.07.2018 Cuma                 Merhaba Restorant