Hilton, Curio Colection ile Bodrum ‘a geliyor

Curio Collection by Hilton

Hilton, Türkiye’deki ilk resort otelini Bodrum’da açıyor. Curio Collection by Hilton markasının yeni oteli ‘The BO Vue’, Ege’nin en özel koylarından Küçükbük’te bulunan BESA Grup’a ait The BO Viera’nın bir parçası olacak.

Hilton, Türkiye’deki ilk Curio Collection resort otelini açmak üzere inşaat sektöründe gerçekleştirdiği projeleri ile dikkat çeken BESA Grup ile anlaştı. Toplam 85 odalı otel, Bodrum’un Ege sahilindeki en özel koylarından Küçükbük’te bulunan BESA Gruba ait The BO Viera yatırımının bir parçası olacak.

Curio Collection by Hilton

Hilton İstanbul Bomonti Hotel’inde düzenlenen imza töreninde BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Hilton MENA (Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye) İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser ve Hilton Türkiye İş Geliştirme Direktörü Nida Sözügeçer, “The BO Vue” ile ilgili bilgi verdiler. Törenin koordinatörlüğünü yürüten BESA Grup Turizm Koordinatörü Yunus Gürkan ilk sözü BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci’ye verdi.

Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın en seçkin 18 destinasyonunda, her biri özenle tasarlanmış 67 otelin yer aldığı özel bir koleksiyon olan Curio Collection by Hilton projesi ve iş birliği hakkında konuşan BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, şu açıklamalarda bulundu:

İKİ GÜÇLÜ İSİM GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

“Bu projeyi dünyanın en önemli zincir oteliyle beraber imza atıyoruz. Türkiye’deki ilk Curio Collection Oteli’nin açılışı bizim için çok heyecan verici bir dönüm noktası. BESA güvencesi ve Hilton ile hayata geçiriliyor. The BO Viera projesi ile büyük bir hayalimizi gerçekleştirmiştik. Şimdi, dünyanın da en önemli tatil destinasyonları arasında yer alan Bodrum’un değerine değer katacak “The BO Vue”, Türkiye’de ilk kez hayata geçiriyor. “The BO Vue”, gerçek bir unutulmaz konaklama deneyimi arayan meraklı gezginlerin Bodrum’daki vazgeçilmez adresi olacağından eminim. Değerli Hilton yöneticilerine, bu lüks markayı Türkiye’ye getirmek için BESA Grup’u tercih ettiklerinden dolayı teşekkür ederim. Alanlarında uzmanlaşmış iki grubun, Bodrum’un daha da gelişmesi için güçlerini birleştirecek olmasından mutluluk duyuyorum.

350 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Bodrum’u vazgeçilmez bir destinasyon olarak dünya çapında bir marka hale getirecek ve 25 bin metrekare alanında her metrekarenin 2 bin dolar civarında olduğu bu projenin toplam yatırım maliyeti 300 -350 milyon dolar. Bu iş birliğimiz hem BESA hem de Türkiye için büyük önem taşıyor.

YENİ TURİZM BAKANI ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATACAK

Öte yandan sektörü genel anlamda değerlendirecek olursak fuar ve kongre turizmini Türkiye’ye getirmek çok önemli. Türkiye’nin diğer bir özelliği; aynı gün içerisinde hem Doğu hem de Batı ile ticaret yapabiliyorsunuz. Bunların hepsini artı kara çevirip pazarlamamız lazım. Turizm Bakanımızda sektör içinden gelen bir arkadaşımız. Eminim ki Türkiye’nin bu özelliklerine önem verecek işler gerçekleştirecektir.”

EFE BEZCİ: ‘BODRUM’UN ELEGANT ADRESİ: THE BO VUE’

Hilton marka ve standartlarının korunacağı “The BO Vue” oteli ile Curio Collection by Hilton’un, sahip olduğu elit konseptle gerek Bodrum’a gerek turizm sektörüne çok değerli katkılarda bulunacağına inandıklarını kaydeden BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci de “Hilton’un Türkiye’ye ilk kez verdiği markası Curio Collection by Hilton için BESA Grup yatırımını ve güvencesini seçmesinden onur duyuyoruz. “The BO Vue”, Bodrum’un seçkin ve elegant bir adresi olarak vazgeçilmez bir deneyim olacak. Geleceğe atılan temellerin sağlamlığını gösteren bu iş birliğinin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

CARLOS KHNEİSSER: ‘LOKASYON, LOKASYON, LOKASYON + GÜÇLÜ BİR ORTAK’

Curio Collection, yatırımcıların lüks oteller için özgün konseptler geliştirmesine ve Hilton sistemimize entegre etmesine imkan verdiğini söyleyen Hilton MENA bölgesi (Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye) İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser, Türkiye’nin St. Tropez’i diye anılan Bodrum’un, seçkin otellere, restoranlara ve beach clublara ev sahipliği yaptığını söyleyerek “Farklı bir konaklama deneyimi tasarlamayı ve geliştirmeyi taahhüt eden yatırımcıyla birlikte çalışıyor, misafirlerin sürekli gelişen bu gözde destinasyonda en iyi deneyimi yaşamasını amaçlıyoruz. Sektörde her zaman ‘lokasyon lokasyon lokasyon’ derler. Ben ise bu lokasyona güçlü bir ‘ortak’ ekliyorum. Böylece başarılı bir iş birliği ile güzel projelere adım atıyoruz” dedi.

NİDA SÖZÜGEÇER: EŞİ BENZERİ OLMAYAN OTELLERİ BİR ARAYA GETİREN BİR PROJE

1955’ten beri Türkiye’de büyümelerine devam ettiklerini belirten Hilton Türkiye İş Geliştirme Direktörü Nida Sözügeçer ise şu açıklamalarda bulundu:

“Toplamda 91 açık ve sözleşmesi yapılmış otelimiz var. Türkiye’de 6 marka ile bulunuyoruz. Üst segmentte konumlanan Curio Colection By Hilton markası altında 68 sözleşmesi yapılmış açılacak olan otelimiz bulunuyor. Curio Colection By Hilton, eşi benzeri olmayan konumlarda bulunan otellerin ve binaların bir araya getirildiği bir koleksiyon markamız. Markamız binaların yerel kişiliklerini muhafaza etmesini sağlarken, Hilton’un marka gücünden faydalanmak isteyen yatırımcıların taleplerine de hizmet ediyor. Her anlamda eşi benzeri olmayan birbirinden özel otel sözleşmelerimiz var. Bunların bir kısmı dönüşüm projesi içerisinde yer alan oteller iken bir kısmı ise yeni yapılan otellerden oluşuyor. Yeni yatırımımız Türkiye’de imzalanan ilk curio otel olma özelliğini taşıyor.”

İLK MİSAFİRLERİNİ 2021’DE AĞIRLAYACAK

Bulunduğu lokasyonun yerel dokularını benzersiz bir konfor ile buluşturan Curio Collection by Hilton markası Türkiye’de ilk kez “The BO Vue” ile Bodrum’da yaşam bulacak. Özgün yapısı içerisinde yaşattığı ince detaylarla tasarlanmış mimarisi, yerel ve dünya mutfağından sunduğu özel lezzetleri ve üst düzey misafirperverliği ile “The BO Vue”, Bodrum’un “en”lerine aday olmaya hazırlanıyor.

The BO Vue’in tamamıyla entegre olacağı The BO Viera, villa ve rezidanslardan oluşan 330 yaşam ünitesi ile misafirlerine özel plaj, spor merkezi, spa ve diğer tesislerden yararlanma olanağı sunuyor. Otelin 2021 yılında ilk misafirlerini ağırlaması bekleniyor.

BODRUM VE TÜRKİYE’DE YENİ KEŞİFLERE İMZA ATACAK

Yeni yatırım, halen faaliyette veya yapım veya proje aşamasında olan 100’den fazla tesise sahip Curio markasının büyüyen küresel portföyüne eklenecek. Markanın Türkiye’ye yatırım planlarında İstanbul’daki Rumeli Han ve Armand olmak üzere iki tesis daha yer alıyor.

Her biri özenle seçilmiş, taklit edilemeyecek farklı özelliklerde olan ve meraklı olanlara ödül niteliğindeki simge haline gelmiş otellerin yer aldığı Curio Collection by Hilton markası, dünyada belirli lokasyonlarda bulunuyor. Bulundukları lokasyondaki dokunun birer parçası olan Curio Collection by Hilton otelleri, şehirlerin ruhunu yansıtan, tam anlamıyla yerel mekânlar olarak göze çarpıyor.

Otel, Ege Denizi kıyısındaki Küçükbük’te 1,2 kilometre uzunluğunda kesintisiz bir sahilde konumlanacak. Bodrum havaalanından arabayla bir saatten daha kısa sürede ulaşılabilecek olan otel, bu eşsiz koyu şehir merkezine bağlayan ana yollara da kolay erişim avantajına sahip.

85 odalı ve 180 yatak kapasiteli olarak planlanan The BO Vue’da, odaların çoğunun önünde havuz bulunurken, tümü deniz manzaralı olacak.

150 metrelik büyüleyici bir sahile sahip olan “The BO Vue”, benzersiz mutfak deneyimi ile de elit ve sofistike bir tatili tercih edenlerin gözdesi olmaya aday. Ana restoranın yanı sıra, ala carte restoran da konukların en taze malzemelerle hazırlanmış, Ege mutfağından çıkan yemeklerin tadını çıkarmaları için planlandı. Ayrıca, Café BO ‘Bar, besleyici yemek seçeneklerinin yanı sıra en kaliteli şarap ve kokteyl seçenekleriyle konuklarını gerçekten sakin bir ortama davet edecek.

“The BO Vue”, büyük led ekranları kablosuz video projektörü ve Wi-Fi dahil olmak üzere en son teknolojiye sahip toplantı salonu ile küçük toplantılar için ideal bir ortam sunacak. Otelde, egzersiz yapmak isteyenler için yüksek teknoloji ile donatılmış bir spor salonu da yer alacak.

Dünya standartlarında SPA hizmeti ile de The BO Vue, Bodrum’un en gözde otelleri arasında olmaya aday.