Midilli seferleri Troya ziyaretlerini arttırdı

Son Güncelleme Tarihi

Türkiye turizmine büyük katkı sağlayan 2018 Troya Yılı çalışmalarına bir destek de GESTAŞ ve DENTUR Avrasya ortaklığında gerçekleştirilen Ayvacık (Küçükkuyu)-Midilli seferlerinden geldi.

Ayvacık ve Midilli arasında direk gerçekleşen seferler sayesinde dünyanın dört bir yanından Midilli’ye tatile gelenler Troya Antik Kenti ve Assos’u ziyaret ediyor.

2018 Troya Yılı kapsamında gerçekleştirilen turizm hamlesine ve kentin gelecek yıllardaki turizm hareketliliğine katkı sağlayan seferler, Midilli’de tatil yapan dünya ülkelerinden turistlerin Troya Antik Kenti’ne ziyaretlerini artırıyor. Bu sayede 2018 Troya Yılı’nda Çanakkale, tüm dünyaya Troya efsanesini Anadolu’nun kadim bir değeri olarak yeniden anlatıyor.

Yaz sezonu boyunca düzenli olarak yapılacak Ayvacık – Midilli seferleri ile Midilli’ye gelen turistler de Çanakkale’ye rahatlıkla ulaşmaya devam edebilecek. 2018 Troya Yılı ile dünyanın en önemli antik yerleşimlerinden olan ve tarihi M.Ö. 3000’lere kadar uzanan Troya Antik Kenti, dünyanın dört bir yandan gelen ziyaretçilerini kucaklamayı sürdürüyor.

Küçükkuyu-Midilli Adası seferleri başladı