TÜROB: Türkiye ekonomisi bu zorlukları aşabilecek güçtedir

TÜROB Başkanı Timur Bayındır.

Last Updated on 14 Ağustos 2018 by Göksal Serdar

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, ekonomik gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, “Zor ve hassas bir dönemden geçiyoruz ama Türkiye ekonomisi bu zorlukları aşabilecek güçte ve potansiyeldedir” dedi.

Kurlardaki yükselişin normal olmadığını, ekonomik bir savaşın söz konusu olduğunu ifade eden TÜROB Başkanı Timur Bayındır, “Sakin olup işimize odaklanmalıyız. Hükümetin açıkladığı ekonomik program ve önlemlerin başarıya ulaşması için sektör olarak her türlü desteğe hazırız. Tedbirlerin alınması ve uygulanmasıyla, gereken adımların atılmasıyla bu hassas süreci atlatacağımıza inancımız tamdır. Sektör olarak tüm paydaşlarımızla ülkemizin yanındayız” diye konuştu.

Bu yılın ilk 6 ayında turizm gelirlerinde yüzde 30 civarında artış olduğuna dikkat çeken Bayındır, “Yıl sonu itibariyle bu artışın devam etmesini bekliyoruz. Turizm dünyasının temsilcileri olarak, her zaman istikrardan ve büyüyen Türkiye’den yana olduk. Sektör olarak ekonomiye katkımızı artırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. İçinde bulunduğumuz durumda her zaman söylediğimiz gibi turizm gelirleri cari açığın ilacı olacaktır” ifadelerini kullandı.