“Sirius; Türk Sanatçıları Karma Sergisi” Capri Adası Art Club Epoche’de

“SIRIUS; TÜRK SANATÇILARI KARMA SERGİSİ” 6 Ekim –6 Kasım tarihleri arasında İtalya’nın popüler tatil merkezi Capri Adası’nda ziyaret edilebilecek.

Last Updated on 13 Eylül 2018 by Göksal Serdar

Sanat ve tasarım dünyasının tanınmış simaları Şebnem Buhara, Renan Ertosun, Batya Kebudi ve Bekir Sert’in tablo, heykel ve tasarım takılarından oluşan eserlerinin sergileneceği “SIRIUS; TÜRK SANATÇILARI KARMA SERGİSİ” 6 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında İtalya’nın popüler tatil merkezi Capri Adası’nda ziyaret edilebilecek.

Sanatın evrensel büyüsüyle, dünyanın neresinde olursa olsun, Türk sanatçıların eserleri merak ve hayranlıkla izleniyor. NG İletişim Ajansı, bu olgudan yola çıkarak, sanat ve tasarım dünyasının tanınmış simaları Şebnem Buhara, Renan Ertosun, Batya Kebudi ve Bekir Sert’ten oluşan sanat ve tasarımcı grubunun kişisel ilgi odakları, birikimleri neticesinde yarattıkları eserlerini Türkiye sınırları dışına taşıyor.

Adını Büyük Köpek Takımyıldızı içindeki, güneşten 20 kat daha parlak ve zamanın başlangıcından beri pek çok uygarlık tarafından kutsal addedilen Sirius yıldızından alan sergi, İtalya’nın filmlere dekor, nice aşklara ev sahipliği yapmış popüler tatil merkezi Capri Adası’nda bulunan ART CLUB EPOCHÈ işbirliği ile gerçekleşecek. “SIRIUS; TÜRK SANATÇILARI KARMA SERGİSİ” yerli ve yabancı koleksiyonerler, sanat meraklıları ile ada müdavimleri tarafından ziyaret edilebilecek.

Yarattığı mekânlarla yurt dışından da ödüller alan mimar Şebnem Buhara, heykele duyduğu tutkuyu kendi eserlerinde hayata geçiriyor. Mimar ve tasarımcı Şebnem Buhara sergiye, mimari projeleriyle bütünleşerek mekânın tamamlayıcı objelerinden olan heykelleri ile katılacak.

Ressam Renan Ertosun Amerika ve Avrupa’da ilgi gören “Hız” temalı eserleri ile sergiye katılırken, aynı zamanda Oxford’dan tescilli dilbilimci sanatçı Bekir Sert çağdaş tabloları ve çizgileri ile renklerinin ipek üzerinde buluştuğu tasarım mendillerini sergileyecek.

Genç tasarımcı Batya Kebudi öncelikle kendisi için tasarladığı mücevherlerini, adını taşıyan markası ile tescilleyerek koleksiyonlarını takı sever hanımların beğenisine sunuyor. Capri Adası’nın doğasına da çok uygun olan cıvıl cıvıl takılarından bir seçki ile “SIRIUS; TÜRK SANATÇILARI KARMA SERGİSİ”nde yerini alacak.

“SIRIUS; TÜRK SANATÇILARI KARMA SERGİSİ”, İtalya’nın Capri Adası’ndaki ART CLUB EPOCHÈ’DE 6 Ekim-6 Kasım tarihlerinde ziyaret edilebilecek.