TravelShop Turkey`den Hindistan’daki B2B Workshop etkinliğine katılanların listesi

TravelShop Turkey ve WorkShop Travelshop Direktörü Murtaza Kalender.

TravelShop Turkey Firması, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte Hindistan’da gerçekleştireceği Destination Turkey B2B Workshop etkinliği programı ve katılım yapacak firmaların listesi açıklandı.

Hem yurtiçi hem de yurtdışında başarılı bir şekilde B2B Workshop faaliyetlerinde bulunan ve EMITT Turizm Fuarının Hosted Buyer yabancı alım heyetini getiren TravelShop Turkey firması, 8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Hindistan’ın 6 ayrı şehrinde B2B Workshop etkinliği yapacak.

TravelShop Turkey ve WorkShop Travelshop Direktörü Murtaza Kalender, Hindistan’daki birçok sivil toplum kuruluşunun kendilerine büyük destek verdiğini, bunların başında TAAI, SIGTAO, OTAO, TAAFI gibi birçok köklü, turizm odaklı sivil toplum kuruluşunun tüm üyelerine davetiye gönderildiğini ve kendilerinin etkinliği desteklediklerini belirtti.

” BİN 750 ACENTE B2B WORKSHOP SİSTEMİMİZE KAYIT YAPTIRDI”

Murtaza Kalender açıklamasında, “Şu ana kadar aralarında Incentive, M.I.C.E, Golf, Wedding, Kültür Turları organize eden tur operatörlerinin de bulunduğu 1750 acente B2B Workshop sistemimize kayıt yaptırmıştır” dedi. Bu rakamın gerçekten büyük bir rakam olduğunu ve her geçen gün yeni kayıtlar aldıklarını belirten Kalender, tüm acente listesini katılım yapan acentelerin sistem üzerinden görebildiğini, randevu alıp yazışma yapabildiğini, filtreleme fonksiyonuyla dilediği firmayı seçerek görüşmek istediği hedef firmaya ulaşabildiğini kaydetti.

Kalender, “Etkinliğe Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Hava Yolları da desteklerini esirgememiştir. Bu sebeple kendilerine de teşekkürü bir borç biliriz” diye ekledi.

Türkiye’den bu etkinliğe 25 firma katılacağını onayladı, bu firmaların listesi şöyle:

Söz konusu etkinliğe dair tarih ve şehirler de aşağıdaki tablodan görülebilir. Görüleceği üzere etkinlik için Hindistan’ın en prestijli otelleri tercih edilmiş.

“2020’DEKİ HEDEFİMİZ 1 MİLYON HİNTLİ TURİSTİ TÜRKİYE’YE GETİRMEK”

Murtaza Kalender sözlerini şöyle tamamladı:

“2020’deki hedefimiz 1 milyon Hintli turisti Türkiye’ye getirmek… Yılda 28 milyon turisti yurtdışına gönderen Hindistan’dan ülkemize, 2020 yılına değin 1 milyon Hintli turisti çekmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda; son 8 yıldır, her yıl, düzenli bir şekilde Hindistan’ın değişik şehirlerinde B2B Workshop organizasyonları yapıyoruz. En son katılmış olduğumuz Hindistan’daki Workshop etkinliğimizde, sivil toplum kuruluşları dâhil olmak üzere, 20’ye yakın firmayla hem Türkiye sunumu hem de bireysel firma tanıtımlarını gerçekleştirdik”.