Fethiye otelleri yüzde 90 doluluğa ulaştı

Jiva Beach Resort Otel

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, Ekim ayı sonuna kadar Ölüdeniz bölgesinde yüzde 90 doluluk yaşanacağını kaydederek, “2018 sezonu sonunda turizmde tüm zamanların rekorunu kıracağız” dedi.

Bu yıl bayram tatilinde yüzde 100 doluluk oranı ile büyük bir başarı yakalayan Ege otelleri, hem iç pazar hem dış pazar açısından değerlendirildiğinde 2017 yılına oranla verimli bir yaz sezonu geçirdi. Geçen sezona oranla ziyaretçi sayısında yüzde 38 artış sağlandı.

2018’in ilk 8 aylık döneminde vites büyüten turizm sektörü sürdürülebilir büyüme hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini kaydeden FETOB Başkanı Bülent Uysal, “Turizmde altın yılımızı yaşıyoruz. Gelecek yılın rezervasyonları da oldukça iyi. Çok iyi veriler aldığımız 2019 yılının da bu rekorları geliştirme yılı olmasını ümit ediyoruz” açıklamasında bulundu.

“Yüzde 90’nın üzerinde doluluk oranı yakaladık”

Bölgenin önemli otellerinden biri olan Jiva Beach Resort Otel’in Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Doğan ise sezonda yüzde 90’nın üzerinde doluluk oranlarına ulaştıklarını şu sözlerle açıkladı:

“2019 yaz sezonu için tahmin yapmak çok zor. Yabancı turist sayısında düşüş olacağını düşünmüyoruz. Fakat iç pazarda bir daralma yaşanıp yaşanmayacağını sezmek çok mümkün değil. İç pazarda olası bir daralma yaşanırsa dış pazarın bu açığı kapatacağını öngörüyoruz. Öte yandan 2019 yılında yaz sezonuna denk gelen bayram tatillerinin uzun olması, iç turizm için büyük bir fırsat yaratıyor. Müşterilere önerimiz erken rezervasyon fırsatından yararlanmaları ve indirim fırsatlarını kaçırmamaları.”