“Profesyonellerin yürüteceği” yeni tanıtım hamlesi geliyor

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği, bu yıl 8’incisini düzenledikleri “Resort Turizm Kongresi”nde konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bir gereği olarak hızlı hareket etmek için yeni bir yapılanma içinde olduklarını ve “profesyonellerin yürüteceği” yeni tanıtım hamlesi hakkında açıklamalarda bulundu.

“Adı Turizm Tanıtma Fonu veya Turizm Geliştirme Fonu olacak olan yapının içinde finansal yapısı güçlü şirketler ve kamu yer alacak. Artık tanıtımı devlet ayrı, özel sektör ayrı yapmayacak. İşi profesyoneller yürütecek.” dedi.

Sabah yazarı Mahmut Özür’ün “Başkanlık ve Turizm” başlıklı bugünkü köşesine taşıdığı haberin ilgili bölümü şöyle:

“…Turizmcilerin yüzü gülüyor ve bu motivasyonla geleceğe hazırlanıyorlar. Hazırlığın öncülüğünü de Akdeniz Turistik Otelciler Birliği, bu yıl 8’incisini düzenledikleri “Resort Turizm Kongresi”yle yapıyor. Orada “Geleceğin turizmi, turizmin geleceği” başlığıyla önümüzdeki yılları şekillendirecek turizmin yol haritası belirlendi. Geçen yılları kat kat aşan bir katılım ve ilgi vardı. Türkiye turizminin bugünlere gelişinde emeği geçen yerli yabancı herkes oradaydı. Çok şey tartışıldı ve turizmde yeni perspektifler, yeni tanıtım yöntemleri ve katma değeri artıracak yeni yaklaşımlar üzerinde duruldu. Ufuk açıcıydı.

Birkaçının altını çizmekte yarar var. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bir gereği olarak hızlı hareket etmek için yeni bir yapılanma içinde olduklarını belirtiyor ve sözü “profesyonellerin yürüteceği” yeni tanıtım hamlesine getiriyordu: “Adı Turizm Tanıtma Fonu veya Turizm Geliştirme Fonu olacak. İçinde finansal yapısı güçlü şirketler ve kamu yer alacak. Artık tanıtımı devlet ayrı, özel sektör ayrı yapmayacak. İşi profesyoneller yürütecek.”…

Mahmut Övür’ün “Başkanlık ve Turizm” başlıklı köşe yazının tamamını okumak için tıklayın: