Bu yıl İstanbul’a kaç cruise gemisi yanaşacak?

Röportaj: Yaşar Çelik ve Cem Bişkin / Yayına hazırlayan: Cem Bişkin


İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Valilik olarak kruvaziyer turizminin eski günlerine kavuşması için önemli çalışmalar yürüttüklerini ve bunun meyvelerini almaya başladıklarını belirtti.

İstanbul Valiliği olarak cruise turizminin tüm hızıyla yeniden başlaması konusunda önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten turizm konularından da sorumlu olan İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin; “kruvaziyer turizminin İstanbul’da eski günlerine kavuşması ve hacminin daha da artması ısrarla istediğimiz konulardan bir tanesi. Bu yıl ilk cruise gemilerinin geleceğini Sayın Valimiz, bir müjde olarak EMITT Fuarı’nda paylaşmıştı” dedi.

“1-2 YIL İÇERİSİNDE GEÇEN YILLARIN RAKAMLARINI GEÇECEĞİZ”

Kruvaziyer sektörünün temsilcileriyle yakın ilişkiler içerisinde, önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Gültekin;  “bu yıl başlayacak cruise seferleriyle birlikte, bir-iki yıl içerisinde bıraktığımız noktaya yeniden ulaşıp; daha yüksek rakamlara ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

SARAYBURNU LİMANI’NA KAÇ KRUVAZİYER GEMİSİ YANAŞACAK?

Bu yıl İstanbul Sarayburnu Limanı’na 19 cruise gemisinin yanaşacağını açıklayan Gültekin; Galaport Projesi’nin 2020 yılında tamamlanmasıyla bu rakamın çok daha fazla olacağını belirtti.

İsmail Gültekin: İstanbul 20 milyon turist seviyesine ulaşamazsa; Türkiye…