MICE sektörü eski günlerine ne zaman dönecek?

Röportaj: Yaşar Çelik ve Cem Bişkin / Yayına hazırlayan: Cem Bişkin


2019 yılı için kruvaziyer sektörüne yönelik müjdeli haberi paylaşan İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin; İstanbul turizmi kapsamında MICE sektörüne ilişkin de açıklamalarda bulundu. MICE sektöründe müjdeli haber için biraz daha süre söz konusu…

Toplantı ve kongre sektörü alanında İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) ile birlikte önemli çalışmalar yürüttüklerini söyleyen İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin; “İstanbul Valiliği olarak ICVB’nin yönetimindeyiz ve bir parçasıyız. ICVB bizim, sürekli iletişim ve iş birliği halinde olduğumuz bir yapımız. Ve bu yapıyı daha etkin kullanıp İstanbul’un kongre turizminde daha farklı bir noktalara gitmesini şiddetle istiyoruz” dedi.

İSTANBUL HAVALİMANI’NIN AÇILMASIYLA BİRLİKTE…

İstanbul’da MICE sektörünün eski günlerine dönmesi için yakın bir zaman önce, ICVB temsilcileri ile birlikte Barselona’da olduklarını belirten Gültekin; “burada kongre ve toplantı turizmiyle ilgili tüm sektör paydaşlarıyla görüşmeler yaptık. Konuyla ilgili tüm aktörlerle yakın temas halindeyiz” dedi.

İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin; “İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte MICE sektöründe daha farklı bir hedefe doğru ilerleyeceklerini, hızla eski günlerin yakalanacağını ve verilerin bu yönde olduğunu” söyledi.

İsmail Gültekin: İstanbul 20 milyon turist seviyesine ulaşamazsa; Türkiye…