Dünyaca ünlü şef Diego Muñoz, mutfağını İstanbul’a taşıdı!

Dünyaca ünlü şef Diego Muñoz ve Neolokal’in Şefi Maksut Aşkar

Adından dünyanın en yetenekli ve kreatif şeflerinden biri olarak söz ettiren Perulu şef Diego Muñoz, uluslararası mutfak bilgisini ve uzmanlığını 16 Mart Cumartesi günü İstanbul’a taşıdı.

Dünyaca ünlü şef Diego Muñoz, The Bodrum EDITION’ın Mayıs 2019’daki sezon açılışından önce gerçekleşen İstanbul seyahatinde otelin baş şefi, ödüllü şef Maksut Aşkar ile yalnızca bir gece sunulan benzersiz bir menü hazırladı.

“BİRLİKTE YARATTIĞIMIZ TATLARI SUNMAK…”

Muñoz, İstanbul ziyareti ile ilgili duygularını şu sözlerle ifade etti; “ The Bodrum EDITION ve arkasındaki muhteşem ekip ile birlikteliğimiz bir yılı geçti. Bu iş birliği boyunca Türk mirası ile ilgili oldukça fazla şey öğrendim ama en önemlisi, yemek etrafında şekillenen hayat şekli ile ilgili geniş bilgiye sahip oldum. Şimdi, takım olarak Peru’nun mirasından ve Akdeniz sahillerinin olağanüstü veriminden ilham alarak birlikte yarattığımız tatları sunmak istiyoruz.”

Ödüllü Şef Maksut Aşkar ve Perulu şef Diego Muñoz birlikte benzersiz bir menü hazırladı.

NEOLOKAL’İN ŞEFİ MAKSUT AŞKAR İLE BİRLİKTE EŞSİZ BİR MENÜ

Daha önce “Dünyanın En İyi Restoranları” listesinde 14. sırada ve Latin Amerika’nın En İyi 50 Restoranı listesinde 1. sırada yer alan Astrid & Gastón’un baş şefi olan Muñoz, şu anda Lima’daki deneyimsel ATMAN projesinde başı çekiyor. Kopenhag ve Lizbon’dan Bali’ye kadar dünyanın birçok yerinde restoranlar açan, BRAVA’nın ve The Bodrum EDITION mutfağının baş şefi olan Muñoz, yalnızca bir gece için; sektörde değişik markalar ve mekanlarda edindiği 22 yıllık deneyim ve birikimle, 2014 yılında SALT Galata’da Neolokal’i açan Şef Maksut Aşkar iş birliği ile bir menü hazırladı.

Diego Muñoz ve Maksut Aşkar’dan eşsiz lezzetler…

ÇAĞDAŞ BİR ANLAYIŞLA ANADOLU MUTFAĞI

Muñoz İstanbul turunu, 12 Mart’ta gerçekleşen yaratıcı ekonominin zirvesi Global Gastro Ekonomi Zirvesi’nde yaptığı konuşma ve 16 Mart akşamı Neolokal restoranının şefi Maksut Aşkar ile iş birliği halinde hazırladığı yemek ile tamamladı. Şehrin tarihsel bölgesinde bulunan SALT Galata Müzesi’nde yer alan restorandaki menü, Muñoz’un uluslararası gastronomi ustalığını, Aşkar’ın Anadolu mutfağını çağdaş bir anlayışıyla yansıttığı tabaklarla birleştirdi.