TÜRSAB’ın İstanbul Havalimanı ziyareti

20 Mart 2019 tarihinde TÜRSAB Incoming Turizm İhtisas Başkanlığı tarafından oluşturulan TÜRSAB heyeti İstanbul Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği heyeti, İGA Ticari işler Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar ve ekibi ile bir görüşme yaparak, TÜRSAB Üyesi seyahat acentalarının, yeni havalimanını kullanacak dış hat yolcularının geliş-gidiş, karşılama ve transfer hizmetlerinin sorunsuz yapılabilmesi için alınması gereken tedbirler, yapılması planlanan uygulamalar ve seyahat acentelerinin beklentileri hakkında temaslarda bulundu.

FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

IGA temsilcileri ile birlikte dış hatlar terminalini gezen ve yolcuların karşılama ve transfer araçlarına binecekleri alanlarda incelemeler yapan TÜRSAB heyeti, IGA yönetimi tarafından oluşturulması planlanan havalimanı uygulamaları ve konseptler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Yolculara daha iyi hizmet verme gayesiyle tarafların birbirleriyle iletişime açık olması gerektiğinden yola çıkılarak; yeni havalimanından başlayacak olan operasyonlar süresince oluşabilecek sorunları ve çözüm önerilerini yüz yüze konuşmak üzere havalimanını yetkilileriyle TÜRSAB Incoming Turizm İhtisas Başkanlığı arasında periyodik aralıklarla bir araya gelinerek toplantılar yapılmasına karar verildi.

HAMİT KUK: TURİSTLER İÇİN İLK İNTİBA ÇOK ÖNEMLİDİR

TÜRSAB heyetine başkanlık yapan Hamit Kuk, ziyaretle ilgili olarak,

“Ülkemize gelen turistler için ilk intiba çok önemlidir. Yeni havalimanımız bu açıdan gelen turistlere çok olumlu bir intiba bırakacağını umuyorum. Bu olumlu intiba ile birlikte doğru ve kaliteli hizmeti birleştirmeliyiz. Bu nedenle buraya gelip IGA yetkilileriyle çok yapıcı ve çözüm odaklı bir görüşme gerçekleştirdik. Önümüzdeki ay hizmete açılacak yani havalimanında sorunları asgariye indirmek için sürekli diyalog halinde olmamız gerektiğine karar verdik.

“BU DEĞERİ HEP BİRLİKTE GELİŞTİRMELİYİZ”

Bu nedenle üyelerimizin yeni havalimanı operasyonları sırasında yaşayabilecekleri sorunlarla ilgili olarak derhal bizlere bilgilendirmeleri halinde hızlı bir şekilde havalimanı işletmesiyle görüşerek sorunları giderme konusunda adımlar atarız. Bu havalimanı ülkemiz için çok önemli bir değer ve bu değeri hep birlikte geliştirmeliyiz. Hem IGA İstanbul Havalimanı yönetimi ve hem de TÜRSAB yönetimi bu olumlu yöndeki gelişimi oluşturmaya hazırdır” dedi.

IGA İstanbul Havalimanına yapılan ziyarete TÜRSAB Heyetini temsilen Incoming Turizmi İhtisas Başkanı Hamit Kuk, Başkan Yardımcıları Aylin Özsavaş, Onur Özer, Özdemir Sözmen ve Incoming Turizmi İhtisas Başkanlığı üyelerini temsilen Tuğrul İşsever katıldı.