Berlin’de nerede kalmalı?

İngiliz Independent gazetesi Almanya’da en çok seyahat edilen şehirlerden biri olan Berlin’de kalabileceğiniz 10 oteli sıralamış. Sözü edilen oteller arasında uygun fiyatlı olanlar olduğu gibi bütçesi elverenler için lüks kategorisinde olanlar da bulunuyor.

Lara Brunt’ın haberinde ilk sırada şehir merkezine, bar ve restoranlara yakın olan nhow Berlin bulunuyor. Berlin’in en meşhur punk kulübüne de komşu olan Orania.Berlin canlı müzik konusunda öne çıkanlar arasında yer alıyor.

SINIRLI BÜTÇE İLE GİDENLERE KONAKLAMA TAVSİYESİ

Tarihi mekânlardan hoşlananlar için Hotel Adlon Kempinski ideal. Berlin’e sınırlı bir bütçe ile gittiyseniz Motel One Berlin-Alexanderplatz‘ı değerlendirebilirsiniz.

MODERN VE LÜKS SEVENLER İÇİN…

Berlin’in Hyde Park’ı Tiergarten’ın hemen köşe başında bulunan SO Berlin Das Stue modern ve lüks sevenler için tasarlanmış.

ALIŞVERİŞ İÇİN BERLİN’İ TERCİH EDENLERE KONAKLAMA TAVSİYESİ

Berlin’e alışveriş için gitmiş olanlarınız varsa 25hours Hotel Bikini Berlin şehrin alışveriş bölgesi Kurfürstendamm’a sadece 10 dakika mesafede konumlandırılmış. Romantik bir tatil planlamış olanlar için en iyi adres Provocateur olacaktır.

Spa otel arayanlar için ise Hotel de Rome iyi bir seçenek.

Berlin Uluslararası Fil Festivali’nin de resmi oteli olarak bilinen Hotel Zoo‘da ünlülerin kaldıkları odalarda kalabilme imkânınız var. Eşsiz bir mimari örneği sergileyen Hotel Oderberger 19. yüzyılda hamam olarak hizmet vermiş.

Otellerle ilgili detaylı bilgilere ve haberin tamamı için tıklayınız.